Nejstrašidelnější vojenská místa, kde si vzalo život nespočet vojáků i běžných občanů. Duchové padlých zde straší dodnes

Na celém světě se vyskytuje celá řada strašidelných míst. Na rozdíl od některých falešných poplachů se však tato místa nechvalně proslavila nejednou tragédií.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Elizabeth Gomez
                   

Armáda je obecně spojena mimo jiné především se smrtí. Kdo se v ní pohybuje, má s ní určité propojení také. Na světě je celá řada míst, které podle informací ukrývají neobvyklé tajemství. Mnozí členové jednotlivých složek se zde báli, jiní zaplatili životem. Kromě vojáků se tyto problémy týkaly i obyčejné veřejnosti, která hlásila neobvyklé a dokonce až strašidelné dění v jejich blízkosti.

Pláž na Maeda Point

Ostrov Okinawa je také známý svým prorokem zkázy. Jedná se o staršího muže, který čas od času prochází od hrobky u vody. Pokud takového člověka uvidíte, držte se co nejdál od vody. Podle mnoha lidí totiž předpovídá smrt, a pokaždé když se objeví, doplatí na to řada lidí. Jejich těla se pak v následujících dnech vyplavují na pláž. Potápěči navíc hlásili v blízkosti pláže dokonce podvodní duchy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Armádní budova 2283

Budova 2283 bylo armádní označení pro dům na základně Kadena. Jednalo se o jednu z nejstrašidelnějších budov v americké armádě, která byla srovnána se zemí teprve v roce 2009. Do té doby se zde odehrávala celá řada opravdu neuvěřitelných příběhů. Někteří si myslí, že v domě strašilo, jiní jsou o tom naprosto přesvědčeni. Lidé zde pravidelně slýchávali znělku telefonu, i když k domu žádná pevná linka nebyla připojena.

Další záhadu představovaly vodovodní kohoutky, které se samy zapínaly. Problémů a podle některých i nadpřirozených věcí zde bylo více než dost. V 70. letech údajně právě v tomto domě zavraždil letecký důstojník nejprve celou svou rodinu a poté i sebe. Poté se nastěhovala další rodina, opět vojenská. V tomto případě došlo také po krátkém čase k tragédii, když otec pobodal všechny členy své rodiny.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Elizabeth Gomez

Armáda se tak jednoduše rozhodla, že dům zbourá. Sama se však přesvědčila o tom, že se to jednoduše řekne, ale těžce udělá. Najatí dělníci totiž trpěli neobvyklými bolestmi hlavy a halucinacemi. Aby toho nebylo málo, docházelo téměř pořád k nějakým úrazům, a to ať už lehkým, nebo závažným. Budova 2283 byla nakonec srovnána se zemí až v roce 2009. Její hrůzostrašná historie se tak už nebude dále protahovat.

Jeskyně na Okinawě

Ve druhé světové válce mělo Japonsko polní nemocnici na ostrově Okinawa. V roce 1945 obsadila armáda spojených států místní letiště. Japonské zdravotní sestry pracující v polní nemocnici se Američanů bály natolik, že utekly do nejbližší jeskyně, kde všechny spáchaly sebevraždu. Do dnešního dne mají tamní lidé z jeskyně respekt, protože tam podle legendy od té doby straší. Místní lidé se jí tak obloukem vyhýbají.

Odvážili byste se navštívit některé z těchto míst?

Zdroj: Wearethemighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Petr Popelka

Zobrazit další články