5 vojenských skvostů, kterými Rusko oprávněně děsí Západ. Respekt je na místě

Rusko mělo po dlouhou dobu zastaralou armádu. Nedávno však došlo k modernizaci, která jim dodala ty nejlepší zbraně a techniku potřebnou k případnému boji.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ruská armáda patří mezi ty největší a nejlepší armádní jednotky na světě. Přestože ještě nedávno nedisponovala těmi nejlepšími zbraněmi, Putin a vládní oligarchie se rozhodli investovat velké množství financí právě na modernizaci zbraní a armádní techniky. Po tomto kroku má přibližně 70 % ruské armády k dispozici moderní techniku. S těmito špičkovými zbraněmi a systémy je nyní Rusko nebezpečnější než kdy dříve a případní protivníci se mají čeho obávat.

Tank T-90

Rusko si stejně jako v dřívějších dobách potrpí na tu nejlepší tankovou techniku. Z toho důvodu se v jejich armádě objevil modernizovaný tank T-90, který je hlavním a nejlepším tankem ruské armády. Jedná se o vylepšenou verzi předchozího modelu T-72.

Výrazným zlepšením prošla celá řada věcí od elektroniky přes výbavu a pancéřování až po ty nejmodernější systémy. Tank má menší rozměry, aby se hůře zaměřoval a trefoval protivníky. Zároveň je vybaven nejmodernějším automatickým nabíjecím zařízením, což mu výrazně zvyšuje efektivitu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Protivzdušný raketový systém S-400

S-400 je nejmodernějším a nejvýkonnějším protivzdušným raketovým strojem Ruska. Jeho cílem je ničení letadel, bezpilotních letounů, střel s plochou dráhou letu, průzkumných bombardérů a dalších cílů, které by případně ohrožovaly území Ruska. Kvůli nedostatku finančních prostředků byl jeho vývoj velmi pomalý. Jeho první ostré testy proběhly v roce 1999 a do provozu v armádě se dostal až v roce 2007. Nejmodernější typy raket používané u S-400 mají přibližně dvojnásobný dosah než jeho americký protějšek Patriot PAC-3.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Balistická raketa RS-24 Jars

Rusko má ve své výbavě nejmodernější termonukleární mezikontinentální balistickou raketu. Její odpálení se provádí pomocí zodolněných pozemních sil, nebo pomocí mobilních platforem umístěných na těžkých nákladních automobilech. K jejímu otestování přistoupilo Rusko v roce 2007. Jednalo se tak o reakci na americké plány protiraketového štítu ve střední Evropě. Do budoucna Rusko plánuje obsazení až 80 % jaderné triády právě touto technikou.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Největší bombardér světa TU-160

Tupolev TU-160 je někdy také označován jako Blackjack a jedná se o nadzvukový bombardovací letoun Ruské armády. Jeho vývoj se datuje ještě do dob studené války. Svou konstrukcí a letovými vlastnosti si vysloužil hned několik titulů. Jedná se totiž o nejtěžší bojové letadlo ve službě na světě, největší letoun s měnitelnou geometrií křídla a taky největší letoun schopný dosáhnout rychlosti Mach 2. Je schopen letu s hmotností až 275 tun a jeho maximální rychlost je 2 220 km/h.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ruská ponorka – Projekt 955

Projekt 955 je obří jaderná ponorka čtvrté generace, která patří do třídy Borej. Její vývoj odstartoval v polovině 90. let, ale stejně jako většinu jiných strojů jej negativně ovlivnila špatná finanční situace. Ta opozdila dokončení této masivní ponorky, ke kterému došlo až v roce 2007. Do provozu se dostala v roce 2008 a poté už její výroba nabrala rychlý spád. Mezi její neúčinnější zbraně patří mezikontinentální střela nazývaná Bulava. Jedná se o předělanou střelu Topol-M pro námořní účely.

Zdroj: Army Technology, Air University, Missile Threat, Airforce, Global Security

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 2140 hlasů
Nahlásit chybu
Události247.cz
Zdroj z blízkého okolí prezidenta Zemana prozradil, jak na tom ve skutečnosti je. Světlé chvilky střídají chvíle zmatenosti, řekl
VědaŽivě.cz
Svatební noc ve středověku měla jasná pravidla. Striktní seznam věcí, které musely být za dohledu dodrženy
JakZdravě.cz
Tabulka pro zjištění optimální váhy: Jaká je vaše hodnota s ohledem na pohlaví a věk?
adbz.cz
Bohatě rozkvetlá terasa, balkón a parapety po celý rok. Jak je osázet, prozradila letitá pěstitelka