Odtajněné dokumenty CIA potvrzují víru USA v UFO. Tajná agentura poskytuje přesný návod, jak mimozemšťany vyfotit

Problematika UFO již desítky let polarizuje veřejnost. Jedni věří, že zemi běžně pozorují mimozemšťané a vlády to tají, druzí to považují za nesmysl.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po druhé světové válce se po celém světě rozpoutala doslova ufománie. Lidé na obloze zaznamenávali mnoho nevysvětlitelných jevů, které většinou přisuzovali nějakým mimozemským civilizacím. A obraceli se na vlády, aby jim vysvětlily, co se děje. Většina odpovědí byla, že jde o vysvětlitelné jevy, případně podvrhy. Dnes ale stále častěji vyplouvá na povrch, že vlády, včetně USA, se jimi hluboce zabývaly a zabývají.

Snaha byla vyšetřit i vše zakrýt

Snahy to byly různé. Pentagon například přiznal, že financoval výzkumy různých nevysvětlitelných jevů. Letectvo dokonce zveřejnilo i záběry získané vojenskými piloty, které si zatím nikdo přesně nedokáže vysvětlit. Na druhé straně to byla inciativa Blue book, která měla vše vědecky objasnit a z lidí, kteří na UFO ukazovali, udělat téměř blázny. Ale ukazuje se, že třeba americká CIA brala problematiku vážně.

iZdroj fotografie: George Stock / Public Domain

V roce 1967 dokonce vypracovala pokyny, jak by se měly objekty UFO fotografovat, aby bylo možné z pořízených snímků zjisti, co vlastně autor zachytil. Dokument byl zpřístupněn v roce 2013 a dokazuje, jak váže se problematika brala. Rad je deset. První říká, že fotoaparát by měl být nastaven na nekonečno. A druhá pak, jaký by měl být použit film, protože digitální fotografie tehdy neexistovala.

Aparátem nehýbejte, fotografujte co nejvíce

Další již jsou více odbornější. Třetí se totiž týká závěrky a clony a jak je na fotoaparátu nastavovat. I když samozřejmě by záleželo i na počasí a světelných podmínkách. Čtvrtá rada je naopak jednoduchá. Když snímek pořizujete, s fotoaparátem nehýbejte. Pořídit by se mělo více snímků objektu. Užitečné také bude, pokud na některých bude vidět zem.

iZdroj fotografie: Uživatel Timpaananen / Creative Commons / CC BY-SA

Pokud by se autorovi zdálo, že je objekt blízko, měl se pokusit poodejít 10 až 20 metrů do strany a fotografovat objekt znovu. V případě, že by byl daleko, měl zůstat na místě. Nebo sednout do auta a pokusit se ujet zhruba kilometr. Důležité také bylo zaznamenat místo, kde se fotografovalo. Fotograf na něm měl zůstat a pořídit snímky celé krajiny dokola, aby bylo možné vše přesně vyhodnotit.

UFO with plane

Zveřejnil(a) Space Mystery dne Úterý 9. listopadu 2021

V radě osm se říkalo, že fotograf by měl se svým filmem zacházet velmi opatrně, protože existuje jenom jeden. A také ho opatrně zpracovat. Pokud by mohl, měl udělat i jeho kopii. Všechny snímky, které by z něho vyvolával, měly být dělány z originálního negativu. Fotografie měly být udělány tak, aby na nich bylo vidět celé políčko. Nejlépe i s perforovanými okraji kinofilmu sloužícími k jeho pohybu.

Jaké důkazy o existenci UFO by pro vás byly nejpřesvědčivější?

Zdroj: Wearethemighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články