Redakce

Prof. Ing. et Ing. Ivo Pujman

Šéfredaktor

Zkušeností má na rozdávání, a to doslova. Armádě se věnuje už přes půl století a do značné míry jí zasvětil svůj profesní život. Specializuje se na letectví, ale rozáshlé znalosti má i v dalších směrech (ve vojenské technice obecně). Působí jako publicista a vojenský historik s řadou publikačních činností v médiích, vystupuje na přednáškách, a věnuje se tvorbě výstav a stálých expozic na leteckohistorické téma. Funguje také jako odborný poradce v oblasti letecké vojenské historie pro film, TV a video (jeho znalostí využívá i Česká televize). V letech 1989 až 1990 se stal spoluzakladatelem Letecké historické společnosti (aktuálně už členem není) a Letecké amatérské asociace ČR. Dlouhodobě zastává pozici mezinárodního leteckého sportovního komisaře (kromě jiného je také administrátorem osmi světových rekordů čs. pilotů ULL letadel). Inženýrský titul získal na VŠE a poté mu byl na MFF UK udělen titul profesora, dalšímu studiu se věnoval na FA ČVUT v oboru městský inženýr, v letech 1977 – 1983 byl pracovníkem letecké expozice Vojenského muzea VHÚ Praha.

Vít Lukáš

Redaktor

Dlouholetý český novinář, který se zbraním a vojenské historii jako koníčku věnuje celý život. Již v dětství se zajímal hlavně o druhou světovou válku, později rovněž ve velkém o moderní konflikty druhé poloviny 20. století. Zajímá ho nejen jejich průběh, ale také návaznost na tehdejší i současnou politiku a globální dopady. Jeho velkou zálibou je především průběh druhé světové války v oblasti Pacifiku, kde také aktuálně žije.

Tomáš Brzobohatý

Redaktor

O historii a vojenské technologie se zajímá odmalička. Specializuje se především na dějiny 20. století a moderní konflikty. Vedle toho se zajímá také o námořnictvo a českou a československou pozemní techniku.

Jindřich Svěcený

Redaktor

Mým hlavním zájmem jsou zbraně a nová technika, pravidelně ale sleduji i vojensko-politické vztahy. Jakožto staršímu ročníku je mi blízká technika Východního bloku, kterou rád srovnávám s tou Západní. Spíše než za odborníka se považuji za nadšeného amatéra, který chce sdílet názory s ostatními.

Ing. Vlastimil Černínský

Redaktor

Armáda je mou vášní už pár dekád, nejvíce mě přitom fascinovala 2. světová válka a její ikonické tanky, ale postupně jsem našel zalíbení i v moderních strojích – hlavně pokud jde o tanky a letadla. I složitá témata se snažím předávat tak, aby jim porozuměla široká veřejnost, obvykle formou vlastních názorů a úvah. Už na vojně jsem si vyzkoušel hezkou řádku zbraní a vozidel, a od té doby v tom pokračuji.

Provozovatel webu

Společnost: abcMedia Network, s.r.o.

Sídlo společnosti: Kaprova 42/14, Praha 1, 110 00

IČ: 05584027 DIČ: CZ05584027

Spisová značka: C 266377 vedená u Městského soudu v Praze

Zobrazit celý kontakt