Redakce

Bc. Jaroslav Červenka

Editor

Vystudoval Soudobě dějiny na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Celoživotně se zajímá o historii, vojenskou historii a politologii. Ještě za komunistického režimu začínal na Miloši Hubáčkovi, po roce 1989 pokračoval v sebevzdělávání i univerzitním vzdělání. Absolvoval základní vojenskou službu, dlouhá léta pracoval ve školství a je dlouholetým lektorem v oblasti historie a politologie.

Prof. Ing. et Ing. Ivo Pujman

Šéfredaktor

Zkušeností má na rozdávání, a to doslova. Armádě se věnuje už přes půl století a do značné míry jí zasvětil svůj profesní život. Specializuje se na letectví, ale rozáshlé znalosti má i v dalších směrech (ve vojenské technice obecně). Působí jako publicista a vojenský historik s řadou publikačních činností v médiích, vystupuje na přednáškách, a věnuje se tvorbě výstav a stálých expozic na leteckohistorické téma. Funguje také jako odborný poradce v oblasti letecké vojenské historie pro film, TV a video (jeho znalostí využívá i Česká televize). V letech 1989 až 1990 se stal spoluzakladatelem Letecké historické společnosti (aktuálně už členem není) a Letecké amatérské asociace ČR. Dlouhodobě zastává pozici mezinárodního leteckého sportovního komisaře (kromě jiného je také administrátorem osmi světových rekordů čs. pilotů ULL letadel). Inženýrský titul získal na VŠE a poté mu byl na MFF UK udělen titul profesora, dalšímu studiu se věnoval na FA ČVUT v oboru městský inženýr, v letech 1977 – 1983 byl pracovníkem letecké expozice Vojenského muzea VHÚ Praha.

Vít Lukáš

Redaktor

Dlouholetý český novinář, který se zbraním a vojenské historii jako koníčku věnuje celý život. Již v dětství se zajímal hlavně o druhou světovou válku, později rovněž ve velkém o moderní konflikty druhé poloviny 20. století. Zajímá ho nejen jejich průběh, ale také návaznost na tehdejší i současnou politiku a globální dopady. Jeho velkou zálibou je především průběh druhé světové války v oblasti Pacifiku, kde také aktuálně žije.

Tomáš Brzobohatý

Redaktor

O historii a vojenské technologie se zajímá odmalička. Specializuje se především na dějiny 20. století a moderní konflikty. Vedle toho se zajímá také o námořnictvo a českou a československou pozemní techniku.

Jindřich Svěcený

Redaktor

S armádní tématikou je v kontaktu odmala a za svou více než 40letou kariéru zastával řadu zodpovědných pozic. Mj. pracoval na Ministerstvu obrany ČR a patří ke spoluzakladatelům českých Bahen. Specializuje se na pozemní techniku a mezinárodní vojensko-politické vztahy.

Provozovatel webu

Společnost: abcMedia Network, s.r.o.

Sídlo společnosti: Kaprova 42/14, Praha 1, 110 00

IČ: 05584027 DIČ: CZ05584027

Spisová značka: C 266377 vedená u Městského soudu v Praze

Zobrazit celý kontakt
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé kvůli drahým energiím doma svítí jen díky autobaterii a soláru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Posilovač imunity česnek funguje jako antibiotikum, dokonce sníží i cholesterol
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem