Gordon Cummins alias Blackout Killer: Letec RAF, který bombardování Londýna využil k sériovým vraždám

V letech druhé světové války se Londýn ponořil do tmy, aby se ztížilo bombardování letectvem. Neosvětlené město bylo ideálním podhoubím zločinu.

i Zdroj fotografie: London Fire Brigade / Public Domain
                   

V letech 1941 a 1942 byl Londýn velmi častým cílem německých náletů. Protože letadla přilétala v noci, bylo zhasnuté osvětlení a v oknech bylo zatemnění, aby se letcům ztížilo zaměření. Mnozí lidé také trávili noci v krytech a sklepeních. Většina obyvatel Londýna v té době držela při sobě a v těžkých chvílích si pomáhala. Ale vyskytly se i výjimky. Jednou z nejhorší byl sériový vrah Gordon Cummins přezdívaný Blackout Killer nebo Blackout Ripper.

Předstíral, že je potomkem šlechtice

Cummins se narodil v roce 1914 v New Earswick v Severním Yorkshiru v rodině úředníka. Po skončení školy se mu příliš nedařilo udržet si práci a v roce 1934 se odstěhoval do Londýna. Zde se rád účastnil večírků. Tvrdil, že je nemanželským potomkem šlechtice. Dokonce se naučil napodobovat oxfordskou angličtinu. Občas si přilepšoval i nějakými krádežemi. V roce 1935 se přihlásil k letectvu.

Conhece esse homem? Ele é Gordon Cummins, um soldado britânico e serial killer, que assassinou diversas mulheres durante…

Zveřejnil(a) Smithsonian Channel dne Neděle 6. června 2021

Postupně sloužil na několika základnách. V roce 1941 se stal aspirantem na létání ve stíhačce Spitfire a na začátku roku byl umístěn do přijímacího střediska pro letecké posádky v Regent’s Parku. Série jeho londýnských vražd začala 8. února 1942. Tehdy jeden elektrikář našel v protileteckém krytu tělo uškrcené Evelyn Hamiltonové. Chyběly jí peníze a další věci, měla vyhrnutou sukni a odhalené ňadro.

Brutální útoky na prostitutky

Další den bylo nalezeno tělo Evelyn Oatleyové. Jednalo se o hostesku nočního klubu, která si přivydělávala jako prostitutka. Byla uškrcena, měla přeťatou tepnu a stopy po brutálním sexuálním zneužívání. Vrah používal otvírák na konzervy. Na něm později policisté našli i krvavé otisky prstů. Další den zabil prostitutku Margaret Loweovou. Ale její tělo bylo nalezené až 13. února. I ona byla uškrcena a sexuálně zneužita.

Zveřejnil(a) The Sinister Sisters dne Čtvrtek 21. července 2016

Následně 12. února napadl prostitutku Catherine Mulcahyovou, které se ale podařilo utéci a schovat se. Později se ten večer jeho obětí stala Doris Jouannetová. I tu brutálně zabil a sexuálně zneužil. Našel ji až manžel, který nemohl otevřít dveře jejich bytu. I ona se prý příležitostně živila prostitucí. O den později se pokusil o další útok. Tentokrát na Margaret Heywoodovou. Při činu byl ale vyrušen pošťákem. Utekl a na místě zapomněl svoji plynovou masku.

Prozradila ho plynová maska

Ta se stala pro policisty klíčem. Díky evidenčnímu číslu na obalu zjistili, že patří RAF, a ta určila jejího držitele. Cummins se sice pokusil ukrást masku jinou, ale to mu nepomohlo a byl 14. února zatčen. Tvrdil, že nic neudělal a popíjel v baru. Ovšem prohlídka v jeho bytě odhalila věci, které patřily zavražděným ženám. Navíc tu byl důkaz v podobě otisku prstu na otvíráku na konzervy.

Zveřejnil(a) Ian M Muir dne Pondělí 14. března 2016

Cummins byl obžalován, ale jen z vraždy Oatleyové, kde byly důkazy nalezené na otvíráku. Byl to i záměr, kdyby se soud náhodou nepovedl, mohl by být obžalován z nějaké jiné vraždy. Po jednom dni líčení byl 27. dubna 1942 uznán vinným a odsouzen k smrti. Na šibenici skončil 25. června 1942. Kromě vražd čtyř žen z roku 1942 a útoku na další dvě je podezříván i ze dvou zabití v říjnu 1941.

Jak zacházet s vrahy, kteří páchají podobné činy?

Zdroj: Warhistoryonline

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články