Strašidelné duchařské příběhy mají tradici i v armádě. 5 děsivých historek nažene husí kůži i největším hrdinům

Proběhnuvší válečné konflikty byly povětšinou krvavé a psychicky náročné. Jejich vliv se projevuje i po letech, kdy se vojáci mezi sebou častují různými strašidelnými historkami.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé mají tendenci připisovat neznámým zvukům a nedefinovatelným vizuálním vjemům nadpřirozený původ. Vznikla tak celá řada nejrůznějších děsivých a duchařských historek. Většina z nich se zakládá pouze na atmosféře místa a pocitu vypravěče, který dané místo navštívil. Ovšem existují i takové historky, které se zakládají na konkrétních reálných událostech. Příkladem může být tato pětice strašidelných historek z vojenského prostředí.

Mnoho historek je spjato s 2. světovou válkou

Za první historkou se vydáte až na daleké Filipíny. Zde, ve městě Baguio, stojí hotel Diplomat. Za jeho zdmi prý můžete slyšet pronikavý křik, nelidský jekot a nekonečné bouchání. Často zde spatříte i černé postavy a přízračné ženy oděné v bílém. Je jen na vás, zdali se odvážíte vstoupit dovnitř. Hrůzy, které v něm zažijete, jsou spojeny s japonskou invazí na Filipíny v roce 1941 – 1942. V té době byl v budově dnešního hotelu klášter. Vojáci všechny jeptišky a duchovní povraždili. Krvavá spoušť po sobě zanechala stopy a místo navždy poznamenala.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Dnešní hotel Diplomat zůstává místem opředeným záhadami a přitahuje řadu hledačů paranormálních jevů

Druhý příběh se váže ke Švýcarsku. Ačkoliv se země snažila zůstat neutrální, oscilovala mezi mocnostmi Osy zla i Spojenců. Velká Británie jí styky s Německem, byť nebyly přátelské, neodpustila. Do odlehlé vesnice uvnitř švýcarských Alp tak vyslala jednotku Britské armády. Nedlouho po jejím příjezdu se začaly dít podivné věci – mizelo jídlo, zásoby i zboží. Jednoho dne se z vesnice ztratilo několik dětí včetně vojína Reginalda z britské jednotky.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Kanibal ze švýcarských Alp je tamním obyvatelstvem dodnes považován za příšeru z hor

Zbylí vojáci ve vesnici zůstali, až jednoho dne uviděli za oknem rychle se pohybující postavu. Tu se následně rozhodli pronásledovat. Tajemná postava se ztratila v uměle vytvořené jeskyni na kraji vesnice. Vojáci na nic nečekali a spustili střelbu. Poté, co střelba utichla, se vojáci odvážili vstoupit dovnitř. Našli tam zastřeleného Reginalda, který byl obklopený napůl snězenými těly pohřešovaných dětí. Tato historka se mezi místními šířila jako příběh o příšeře z hor.

Nevysvětlitelné jevy byly pozorovány i na obloze

Pozorování tajemných letadel, která se objevovala z ničeho nic a beze stopy mizela v mracích, byla hlášena během druhé světové války i po ní. Příkladem může být záznam o záhadném pozorování letounu P-40, který se na americkém radaru objevil rok po útoku na Pearl Harbor. Piloti, kteří byli vysláni na průzkum, spatřili v podstatě letící vrak s dírami po střelách, pochroumaným podvozkem a přízračným pilotem. Po chvíli pozorování se letoun z ničeho nic zřítil z oblohy. Když se piloti vydali prozkoumat vrak, který našli, po pilotovi nebylo ani památky.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační foto vraku letadla s přízračnou postavou

Čtvrtou historkou je ta, která provází Jeffersonovy kasárny. Ty byly otevřeny roku 1826 a celkový komplex sestává ze 42 budov. Duchové a nadpřirozené jevy pak byly a jsou pozorovány takřka ve všech z nich. Pravděpodobně nejděsivějším duchem, který kasárny obývá, je strážný, který byl zabit během náletu na skladovanou munici. Protože se stále domnívá, že je ve službě, konfrontuje každého, s kým přijde do styku a dává mu rozkazy, jejichž splnění následně vyžaduje.

Ďáblové, kteří střeží řeku San Antonio

Bitva o Alamo (1836) patří ke klíčovým událostem Texaské revoluce, při níž se Texas odtrhl od Mexika. Během této bitvy byli vojáci bránící „pevnost“ zmasakrováni (kvůli značné přesile prakticky neměli šanci). Těla mrtvých vojáků byla rozčtvrcena a naházena do řeky San Antonio. Již druhý den po konci bitvy však byly na místě zaznamenány nadpřirozené jevy. Jedním z nich bylo zjevení šesti ďáblů vznášejících se nad řekou. Pozorování paranormálních jevů nicméně přetrvalo dodnes – lidé např. spatřili duchy dětí nebo slyšet klapot kopyt.

Znáte nějaké další duchařské historky, které se vztahují k armádě?

Zdroj: Wearethemighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články