Podařilo se vypátrat velkou část z peněz Pabla Escobara, kde je však zbytek nikdo netuší. Dodnes jsou nacházeny zakopané bankovky

Každý už určitě slyšel o drogovém bossovi, který vládl Kolumbii. Vydělával obrovské množství peněz za pouhý týden. Kam ale všechny peníze schoval? To nikdo netuší.

Pablo Escobar i Zdroj fotografie: Uživatel 12345 / Creative Commons / CC BY SA
i Zdroj fotografie: Steve Murphy / Public Domain
i Zdroj fotografie: Uživatel Exdopamine / Public Domain
i Zdroj fotografie: Uživatel Exdopamine / Public Domain
i Zdroj fotografie: Juan Pablo Escobar / Creative Commons / CC BY SA
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Pablo Emilio Escobar Gaviria se narodil 1. prosince roku 1949 v Rionegru v Kolumbii. Byl největším kolumbijským drogovým bossem. Vzhledem k jeho bohatství jej časopis Forbes zařadil na osmou příčku nejbohatších lidí na světě. Majetek tohoto muže byl odhadnut na zhruba 30 miliard dolarů, tedy soudobě přes bilion korun. Za týden dokázal „vydělat” až 420 milionů dolarů, což činí téměř 14 miliard korun.

Po smrti Escobara se našlo pohádkové jmění

Než se Escobar odebral do věčných lovišť, stihl nashromáždit obrovský majetek. Podle vypátraných zdrojů činilo Escobarovo bohatství v přepočtu přes 30 miliard dolarů. V jednu chvíli se říkávalo, že dokázal vydělat neuvěřitelných 420 milionů dolarů za pouhý týden, což je neuvěřitelná částka. Právě tento fakt z něj dělal jednoho z nejbohatších lidí na planetě.

Přestřelka s Escobarem iZdroj fotografie: Steve Murphy / Public Domain

Zajímavé však je to, že se drogovému bossovi podařilo nashromáždit takové jmění peněz, protože utrácel více, než bylo potřeba. Velká část jeho bohatství padla na úplatky, ty mu pomáhaly udržet si místo drogového vládce. Mnoho peněz údajně šlo i na gumičky, jimiž svazoval všechny své bankovky. Způsobil tak velký odliv peněz z Miami, že se na něj USA zaměřily.

Kam všechny své peníze schoval?

Když Escobar zemřel, byl jeho majetek ponechán k odebrání. Jelikož své peníze vydělával nelegálním způsobem, myslel i na to, že není dobrý nápad nechávat své bohatství pohromadě na jednom místě. A už vůbec ne na běžném bankovním účtu. Jeho bohatství bylo rozděleno do několika kategorií.

Většinu peněz ponechával v podobě běžných bankovek. Také nakupoval obrazy, auta, farmy a domy. Jiné peníze ukrýval na snadno dostupných místech, jako jsou třeba jeskyně, lesy, či úkryty v jeho domě. Další možností byly též zahraniční účty, nebo si nechával finance prát přes různé zahraniční obchody. Určitou část z jeho peněz, přibližně 10 %, prostě jednoduše „sežraly krysy“.

Kam po smrti Escobara putovalo jeho bohatství?

Většina by řekla, že velká část Escobarova bohatství putovala ke kolumbijské vládě. Po jeho smrti se však dvě zločinecké skupiny, považované za rivaly Escobarova impéria, rozhodly získat kus Pablova panství pro sebe. Jednalo se o pravicovou polovojenskou skupinu bratří Castanětů a Cali kartel. Především kartel z Cali se stal nástupnickou organizací Medellínského kartelu, a tak přebral většinu jeho aktivit.

To by znamenalo, že všechny peníze, které Escobar ukryl na snadno dostupných místech, jsou získány zpět. Pablo si však cesty k úkrytům uchovával ve vlastní hlavě, takže neexistuje žádná fyzická mapa, a tak je spousta jeho peněz stále někde venku. Když si tedy někdo udělá výlet do džungle Jižní Ameriky, možná narazí na pytel plný peněz nebo na něco nelegálního, což se skutečně občas stává.

Fotografie Pabla Escobara iZdroj fotografie: Uživatel Exdopamine / Public Domain

Peníze pro rodinu Pabla Escobara

Escobar neměl určenou částku peněz pro žádné ze svých dětí, ani pro nikoho jiného z rodiny, kterou by zde ponechal pro případ smrti. K jeho bohatství měli přístup jen dva lidé, jeho sourozenci Roberto a Alba Marina. Po smrti Pabla utratila rodina veškeré peníze, jež jim přišly pod ruku, aby měla jistotu, že nic nehrozí.

Zpočátku byla rodina schopna vykoupit veškeré pokoje v celém patře hotelu a mít stráže, které je 24 hodin a 7 dní v týdnu chránily. Ve výsledku to však přišlo příliš draho, žádné jiné peníze už odnikud nepřicházely a všechny úkryty, o kterých věděla, pomalu vysychaly. O dalších úkrytech již nikdo nic nevěděl. Nakonec se příslušníci usadili v Argentině, kde žijí jako běžná rodina.

Co byste s tak obrovským bohatstvím udělali vy?

Zdroj: LEGIT

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články