Nacistické Německo bylo krůček od vytvoření tajné armády s ničivou silou k prosazování svých cílů. Proč z toho nakonec sešlo?

Němci plánovali sestavit tajnou armádu, který by se skládala s bývalých důstojníků SS a vojáků Wehrmachtu. Její akce měly být velkolepé.

i Zdroj fotografie: Autor neznámý / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Adolf Hitler vymýšlel spolu se svými rádci tajný plán. Už od svého nástupu do moci se nejvíce soustředil na bojové složky, které měly být ty nejlepší na světě. Přesto měli nacisté plán, že udělají další tajnou armádu, která by se skládala z těch nejlepších vojenských sil a byla schopná vyhrát jakýkoliv boj, kterého by se zúčastnila.

Albert Schnezem v čele tajné armády

Nacisté chtěli po konci války pomocí tajné armády převálcovat spojenecké síly, které začaly okupovat národ. Ve výsledku měl tento plán sjednotit Německo a obnovit Třetí Říši. Plánovaná tajná armáda měla být složena z těch nejlepších důstojníků. Účastnit by se ho mělo až 2 000 bývalých nacistů. Celá strategie už byla téměř naplánovaná. V čele měl stát Albert Schnezem, který měl zkušenosti s Hitlerovou prací jako vysoce postavený člen nacistického režimu během druhé světové války.

iZdroj fotografie: Autor neznámý / Creative Commons / CC BY-SA

Útok na spojence v Německu

Tajná armáda měla vzniknout po získání zbraní a střeliva. Němci dokonce sledovali některé politické protivníky, aby měli přehled o celé situaci. To měl být však jenom začátek celého plánu. Ve hře byly daleko větší cíle, než jen seskládání armády. Měli v úmyslu také zaútočit na Rusko. Nově vzniklá tajná armáda bývalých důstojníků SS a vojáků Wehrmachtu se chystala na cestu do západního Německa, kde by pokračovala v útoku na spojence. Někteří si dokonce mysleli, že by se někteří vojáci spojenců k nim mohli přidat.

Tajné informace pronikly mezi některé strany

I když se jedná o tajnou armádu, ve skutečnosti o ní věděly i některé politické strany. Německý kancléř začal mít podezření, že se něco chystá, a tak si nechal zjistit všechno ohledně údajné tajné armády. Dokonce nechal i některé lidi sledovat v této souvislosti. Byl hrozně zvědavý na plány této skupiny, protože jim nedal žádný příkaz někoho zabít nebo jen uvěznit.

iZdroj fotografie: Federální archiv / Creative Commons / CC BY-SA

Obava z občanské války

Tajná armáda měla po konci druhé světové války pocit křivdy. Nelíbilo se jim rozdělení Německa a cítili povinnost všechno napravit do starých kolejí. Obávali se hrozby občanské války, pokud nebude země sjednocena. Dalším z jejich cílů bylo najít ty, kteří během války zradili svou vlast a postavit je před spravedlivý soud. Její plány však znemožnila nedostatečná vojenská síla, která nebyla ani zdaleka tak velká, jako ta za války.

Zdroj: Warhistoryonline

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články