Co se po válce stalo s rodinou Adolfa Hitlera? Cejchu už se nikdy nezbavili

Adolf Hitler je do historie navždy zapsán jako jeden z největších zločinců historie. Jak se s tímto křížem vypořádali jeho příbuzní?

i Zdroj fotografie: Flickr
                   

Adolf Hitler sám se společně se svojí manželkou Evou Braunovou, se kterou se formálně oženil jen 36 hodin předtím, zastřelili v berlínském bunkru v době, kdy již jednotky 150. divize Rudé armády útočily na Říšský sněm. Manželství bylo bezdětné, to ale neznamená, že Hitler nezanechal na tomto světě žádné příbuzné, právě naopak.

Adolf Hitler a jeho rodina. Komu všemu kolovala v žilách krev jednoho z nejhorších diktátorů historie?

Adolf Hitler se narodil 20. dubna 1889 v rakouské obci Braunau am Inn do rodiny Aloise Hitler and jeho třetí ženy Kláry Plolzlové. Adolf Hitler měl celkem pět vlastních sourozenců, čtyři z nich však zemřeli v dětském věku, vzestupu Hitlera a Druhé světové války se dožila pouze jeho nejmladší sestra, Paula Hitlerová coby jediná členka nejbližší Hitlerovy rodiny.

iZdroj fotografie: Autor neznámý / Creative Commons / CC BY

Kolují samozřejmě i legendy o tom, že Adolf Hitler ve skutečnosti děti měl, nejčastěji je v této souvislosti jméno Jean-Marie Loreta narozeného v roce 1918, kterého měl Hitler zplodit v době První světové války s francouzskou dívkou Charlotte Lobjoieovou. Historici jsou však ohledně této teorie poměrně skeptičtí, resp. nevidí pro ni žádný relevantní důkaz. Mezi další Hitlerovi příbuzné tak patří především někteří jeho prasynovci. Jejich osudy byly nezřídka zajímavé.

Hitlerova sestra Paula s její život za války i po válce

Mladší sestra Adolfa Hitlera Paula nikdy nevstoupila do NSDAP a podle svých slov se s bratrem vídala jednou ročně. Kvůli svému bratrovi ale přesto přišla v roce 1930 o práci, kdy jí propustil zaměstnavatel, který neměl nacisty v lásce. Adolf svoji sestru finančně podporoval a zařídil jí falešné doklady na jméno Wolffová. V době Druhé světové války pracovala ve vojenské nemocnici jako sekretářka.

Na konci války jí nacisté převezli do Berchtesgadenu, kde posléze padla do rukou Američanů. Jako Hitlerova sestra byla samozřejmě vyslýchána a posléze propuštěna. Po válce žila nějakou dobu ve Vídni, poté se v roce 1952 vrátila do Berchtesgadenu a v roce 1960 zde jako Paula Wolf v ústraní zemřela ve věku 64 let.

Byl Jean-Marie Loret skutečně Hitlerovým synem?

Jean-Marie Loret měl být dítětem vzniklým z románku Adolfa Hitlera a francouzské dívky v době První světové války. Za války Loret sloužil na Maginotově linii a po porážce Francie se zapojil do odboje. Informaci o tom, že jeho otcem je Adolf Hitler, mu údajně sdělila jeho matka krátce před svou smrtí v roce 1948.

iZdroj fotografie: Autor neznámý / Creative Commons / CC BY

Jean-Marie Loret zemřel v roce 1985 a o svém potenciálním příbuzenském vztahu s Hitlerem napsal knihu. I přes zmínku Hitlerova komorníka Heinze Lingeho, který na konce 70. let zmínil, že teorie může být pravdivá. Naprostou většinou historiků je ale k teorii silně skeptická.

Hitlerovi synovci a jejich vojenská služba za Druhé světové války. V boji za Hitlera i proti němu.

Ze vzdálenějších příbuzných Adolfa Hitlera jsou známá především dvě jména. Prvním je Leo Raubal, syn dcery Hitlerova otce z prvního manželství. Ten sloužil za války v Luftwaffe a v roce 1943 padl do ruského zajetí. Z něj byl propuštěn až v roce 1955. Poté pracoval jako učitel a zemřel v rakouském Linci v roce 1977.

Ještě známější je příběh Williama Patricka, syna Hitlerova polovičního strýce, který si vzal Irku a narodil se ve Spojeném království. V roce 1939 odešel do Spojených států a vstoupil do US Navy. Během služby získal Purpurové srdce za zranění ve službě. Po válce si založil laboratoř pro analýzy krevních vzorků pro nemocnice. Zemřel v roce 1987 a zanechal po sobě 4 syny.

iZdroj fotografie: U.S. Navy / Creative Commons / CC BY

Někteří z jeho čtyř synů jsou stále na živu, již dříve spolu uzavřeli dohodu o tom, že žádný z nich nebude mít nikdy děti. Hitlerova krev již v přímé linii na světě není, v té nepřímé jí bude i díky jejich rozhodnutí po jejich smrti zase méně. Za činy Adolfa Hitlera ale není zodpovědný nikdo jiný než on sám, bez ohledu na to, kolik krve s ním sdílí.

Zdroj: EdTimes

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články