Skutečná fakta o Eddě Goeringové, dceři Hermanna Goeringa. Nacistická princezna věřila, že její otec byl dobrý člověk

Edda Goeringová byla dcera slavného Hermanna Goeringa, velitele německé Luftwaffe a nejvyššího nacistického představitele. I přes jeho činy ho brala jako milujícího otce.

i Zdroj fotografie: Uživatel MoSchle / Creative Commons / Public Domain
                   

Edda Goeringová se narodila 2. června 1938. Její matka, Emma Sonnemann Goeringová, byla druhá manželka Hermanna Goeringa, velitele německé Luftwaffe a nejvyššího nacistického představitele. Ještě před svatbou budovala slavnou kariéru herečky, ale po sňatku se stala první ženou v Německu. Manželé Goeringovi měli pouze jedno dítě – Eddu.

U křtu byl i Adolf Hitler

Po narození Eddy Goeringové se Adolf Hitler zúčastnil jejího křtu a byl zvolen jejím kmotrem. Edda prožila většinu dětství v rodinném domě Carinhall severovýchodně od Berlína. Dům nesl známky luxusu, na jeho stěnách se vyjímala neocenitelná umělecká díla, měl také dětský domeček a vlastní kino. Sama Edda Goeringová v rozhovoru pro švédskou televizi uvedla, že jí rodiče dávali tu největší možnou lásku a péči, díky kterým měla nádherné dětství.

iZdroj fotografie: Heinrich Hoffmann / Creative Commons / CC BY-SA

Edda byla přezdívána jako nacistická princezna

Narození Eddy bylo nejen Německu velmi oslavovanou událostí. K příležitosti narození této nacistické princezny obdržely její rodiče více než 600 000 blahopřání. Její otec měl během druhé světové války důležitou roli. Byl velitelem německého válečného letectva Luftwaffe a zároveň i předním členem nacistické strany. Na konci války byl Hermann Goering zajat spojenci. Ti ho následně obvinili z válečných zločinů u norimberských procesů. Večer před plánovaným trestem se Hermann otrávil kyanidem. Edda měla v tu dobu pouhých osm let.

iZdroj fotografie: Federální archiv / Creative Commons / CC BY-SA

Edda věřila, že její otec byl dobrý člověk

Navzdory veškeré kritice psané na adresu jejího otce, byla Edda Goeringová stále přesvědčena o tom, že byl Hermann Goering dobrý člověk. Edda v některých rozhovorech také zlehčovala jeho roli v holocaustu, ačkoliv se historikové domnívají, že měl svůj podíl na realizaci plánů na zničení každého, kdo nebyl nacistické straně prospěšný. Brala svého otce takového, jakého ho znala – milujícího a báječného.

iZdroj fotografie: Armádní signální sbor Spojených států / Creative Commons / Public Domain

Život Eddy po druhé světové válce

Edda Goeringová pracovala po konci druhé světové války jako zdravotní sestra. Žila se svou matkou, o kterou se starala až do její smrti v roce 1973. V roce 2014 se rozhodla předložit bavorským úřadům petici, na které stálo, že chce zpátky majetek jejího otce.  Parlament však její žádost velmi rychle zamítl. Edda tento krok považovala za nespravedlivý a nadále se cítila okradena. Její hrob je umístěn na nezveřejněném místě, aby se zabránilo znesvěcení.

Slyšeli jste někdy o Eddě Goeringové a jejím otci?

Zdroj: Warhistroryonline

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články