Ruční pistolí a čtyřmi ranami sestřelil japonské bojové letadlo. Potvrzený příběh druhé světové války

Pomocí čtyř přesných zbraní dokázal Baggett sestřelit letoun, který by ho jinak s největší pravděpodobností zabil. Ruční pistole mu zachránila život.

i Zdroj fotografie: Neznámý fotograf / Creative Commons / Public Domain
                   

Nejspíše se to bude zdát nemožné, ale opak je pravdou. Během druhé světové války došlo k mnoha nečekaným událostem, a některé z nich jsou známé dodnes. V tomto případě se povedlo pomocí obyčejné ruční zbraně sestřelit letící bojový letoun. Poručík Baggett si sestřelením zachránil život.

Baggett dostal rozkaz zaútočit na Japonce v Barmě

V roce 1943 se druhý poručík Owen J. Baggett z US Army Air Force (americká vzdušná síla) na rozkaz vydal do Indie s druhým pilotem bombardéru B-24. V té době zrovna Japonci okupovali Barmu a neustále ohrožovali Indii. Z toho důvodu dostal Baggett a jeho kamarádi rozkaz zaútočit na Japonce v Barmě. Jakmile došlo k plánovanému útoku, Japonci se splašili, a začali je bombardovat. Došlo k četnému poškození Baggettových letounů, a ti byli nuceni ke katapultaci.

iZdroj fotografie: Neznámý fotograf / Creative Commons / Public Domain

Čtyři přesné střely na kokpit dokázaly zničit japonský letoun

Zatímco posádka poškozených letounů sestupovala v padácích k zemi, Japonci je obklíčili s úmyslem je zabít. Baggett se snesl na zem, a ani se nehnul. Myslel si, že ho letící pilot bude považovat za mrtvého. To se však nestalo a pilot se rozhodl připravit ke střelbě. Baggett byl naštvaný, protože věděl, že celá jeho posádka je po smrti. Vytáhl tedy zbraň, kterou měl skrytou v nohavici, a čtyřikrát vystřelil na přibližující se letoun. S velkým štěstím zasáhl přímo kokpit, a letoun Zero se zřítil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Japonci ale přesto Baggetta našli a zajali. Následně byl převezen do válečného tábora, který se nacházel poblíž Singapuru. Tam na něj čekal japonský generálmajor, který měl za úkol vést všechny válečné zajatce. Dozvěděl se o tom, že Baggett sestřelil tehdejší velmi obávaný letoun pouhou ruční zbraní, což bylo neuvěřitelné. Jako válečný zajatec se Baggett pod železnýma rukama Japonců dožil vysokého věku 85 let.

Zdroj: Warhistoryonline

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články