Ruční pistolí a čtyřmi ranami sestřelil japonské bojové letadlo. Potvrzený příběh druhé světové války

Pomocí čtyř přesných zbraní dokázal Baggett sestřelit letoun, který by ho jinak s největší pravděpodobností zabil. Ruční pistole mu zachránila život.

i Zdroj fotografie: Neznámý fotograf / Creative Commons / Public Domain
                   

Nejspíše se to bude zdát nemožné, ale opak je pravdou. Během druhé světové války došlo k mnoha nečekaným událostem, a některé z nich jsou známé dodnes. V tomto případě se povedlo pomocí obyčejné ruční zbraně sestřelit letící bojový letoun. Poručík Baggett si sestřelením zachránil život.

Baggett dostal rozkaz zaútočit na Japonce v Barmě

V roce 1943 se druhý poručík Owen J. Baggett z US Army Air Force (americká vzdušná síla) na rozkaz vydal do Indie s druhým pilotem bombardéru B-24. V té době zrovna Japonci okupovali Barmu a neustále ohrožovali Indii. Z toho důvodu dostal Baggett a jeho kamarádi rozkaz zaútočit na Japonce v Barmě. Jakmile došlo k plánovanému útoku, Japonci se splašili, a začali je bombardovat. Došlo k četnému poškození Baggettových letounů, a ti byli nuceni ke katapultaci.

iZdroj fotografie: Neznámý fotograf / Creative Commons / Public Domain

Čtyři přesné střely na kokpit dokázaly zničit japonský letoun

Zatímco posádka poškozených letounů sestupovala v padácích k zemi, Japonci je obklíčili s úmyslem je zabít. Baggett se snesl na zem, a ani se nehnul. Myslel si, že ho letící pilot bude považovat za mrtvého. To se však nestalo a pilot se rozhodl připravit ke střelbě. Baggett byl naštvaný, protože věděl, že celá jeho posádka je po smrti. Vytáhl tedy zbraň, kterou měl skrytou v nohavici, a čtyřikrát vystřelil na přibližující se letoun. S velkým štěstím zasáhl přímo kokpit, a letoun Zero se zřítil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Japonci ale přesto Baggetta našli a zajali. Následně byl převezen do válečného tábora, který se nacházel poblíž Singapuru. Tam na něj čekal japonský generálmajor, který měl za úkol vést všechny válečné zajatce. Dozvěděl se o tom, že Baggett sestřelil tehdejší velmi obávaný letoun pouhou ruční zbraní, což bylo neuvěřitelné. Jako válečný zajatec se Baggett pod železnýma rukama Japonců dožil vysokého věku 85 let.

Zdroj: Warhistoryonline

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak provést domácí klystýr: Kdy je to skutečně potřeba a za jakých okolností je lepší se mu vyhnout
adbz.cz
adbz.cz
Sušička bude sloužit až o 10 let déle: Čistit by se měly nejen filtry, ale i senzory vlhkosti