Tajná letecká základna uprostřed čínské pouště je opředena řadou záhad. Jedná se o novou Oblast 51?

Svět je plný všemožných záhad, na jejichž odhalení a vyřešení si ještě široká veřejnost bude muset dlouho počkat. Mezi ty novější se nyní přidalo i toto letiště v Číně.

i Zdroj fotografie: Flickr
                   

Čínská vláda tam v roce 2020 poprvé přistála se svými bezpilotními vesmírnými letadly. Analytici si nyní pokládají otázku: „Je tohle nová čínská oblast 51?“. Sami si přečtěte, co je zatím známo a můžete si udělat svůj vlastní obrázek o dané situaci.

Co je to oblast 51?

Někde poblíž Ženichova jezera u Nevady se nachází přísně tajná oblast amerického letectva, kde probíhá testování těch nejmodernějších technologií letectví a zbraní. Právě tato oblast je místem, kde americké letectvo testovalo špionážní letoun U–2. Ten měl provádět fotografický průzkum nad Sovětským svazem během studené války.

iZdroj fotografie: Freepik

Díky své tajemné povaze a zázračné technice, která se tam vyvíjela, získala pověst, která mimo jiné obsahuje hojné množství konspiračních teorií o pozorování UFO a provádění mimozemských aktivit. Dá se diskutovat o tom, do jaké míry jsou teorie pravdivé. Jisté však je, že v Oblasti 51 vznikly jedny z největších letadel.

Co má Čína vlastně za lubem?

V odlehlé oblasti pouště Taklamakan v čínské provincii Sin -ťiang již několikrát přistála s opakovaně použitelnou kosmickou lodí bez posádky. To byla první pozoruhodná aktivita, která byla na tomto místě viděna. Mnozí lidé se domnívají, že se jedná o místo, které bude Číně sloužit k výrobě vlastních „zázračných“ zbraní. Společnost CASIC se na konferenci v říjnu roku 2020 svěřila, že mají plán rozvoje vypouštění satelitů a zdokonalení opakovaně použitelných vesmírných letadel.

iZdroj fotografie: Flickr

Součástí plánů bylo mimo jiné také snížení nákladů a zvýšení četnosti letů do vesmíru. Měsíc předtím se Čína rozhodla vypustit experimentální vesmírné letadlo s dvoustupňovým nosným vozidlem Long March 2F. Nikdo doopravdy neví, co na oběžné dráze dělalo, ale někteří se domnívají, že mohlo vypustit tajný satelit nebo jinou kosmickou loď. O misi se toho moc nevědělo, dokud letadlo nepřistálo v Sin -ťiangu.

Zdroj: Wearethemighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články