Řadu vojenských letadel z druhé světové války lze vidět na přehlídce KC Air Show. Některé skvosty vás uchvátí

Některá nadčasová bojová letadla z druhé světové války lze vidět na přehlídce KC Air Show, která se koná každým rokem na začátku července.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době se stejně jako u automobilů i do leteckého průmyslu začíná dostávat elektrická energie. Mluví se o letounech eVTOL, které využívají elektrickou energii z baterií, a jsou schopné vertikálně vzlétnout i přistát. Součastně jsou k dispozici ty nejlepší bojové stíhače, jaké kdy byly vynalezeny. Na svých palubách nesou nejmodernější a nejsofistikovanější systémy, které maximálně využijí vše, co je k dispozici. Jinak tomu nebylo ani za druhé světové války, kdy se po obloze proháněly někdy i velmi nadčasové stroje.

Letecká přehlídka KC Air Show se koná začátkem července

Každým rokem se na začátku července koná Kansas City Air Show. Tato dvoudenní přehlídka letecké techniky nabízí jedinečný zážitek. Účastní se jí i šest téměř 80 letých letadel, které jsou součástí týmu Geico. Letouny SNJ byly postaveny už v roce 1940 jako pokročilá vojenská cvičná letadla. Jejich velkou výhodou bylo, že dokázala manévrovat stejně dobře, jako stíhací letouny, i když v menší rychlosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Druhá verze SNJ-2 měla delší dolet

Jejich druhá verze SNJ-2 měla větší palivové nádrže o kapacitě 680 litrů, které jim umožňovaly více než 4 hodiny nepřetržitého letu. Hmotnost těchto letounů se pohybovala okolo 2500 kg, a poháněly je světoznámé motory Pratt & Whitney s výkonem 600 koní. Piloti předvedli na přehlídce demonstraci létání v nízké výšce, součástí které je i více než 20 různých taktických manévrů. Diváci tedy mají nejen možnost vidět tyto úchvatné letouny zblízka, ale dokonce na vlastní uši slyší burácení jejich motorů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Součástí budou i stíhačky F / A-18 Super Hornet

Nejslavnějším předváděcím trikem je skytype obřích zpráv s obláčky bílého kouře. Pomocí nich bylo možné ve druhé světové válce, ale i v jiných bojích koordinovat zprávy, které bylo vidět až na vzdálenost 24 km. Kromě Geico Skytypers se na přehlídce KC Airshow představí ještě US Navy Blue Angels, který poletí s modro-žlutými stíhačkami F / A-18 Super Hornet.

Zdroj: Autoevolution

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články