Británie představila stíhací letoun příští generace, který nemá konkurenta. Ve výzbroji nechybí ani hypersonické zbraně

Velká Británie přišla s novým letounem 6. generace. Jedná se o stíhačku, která bude vybavena tou nejlepší dostupnou technologií a zcela předčí jeho konkurenty.

i Zdroj fotografie: Baesystems
                   

Americká armáda postupně vyvíjí nový bombardér B-21, a Rusko nedávno odhalilo projekt na nejnovější tajný stíhací letoun Checkmate. V reakci na to se rozhodla Velká Británie také ohromit svět nějakou novinkou. Spojení těch nejlepších a nejzkušenějších výrobců a návrhářů vznikl nový projekt s názvem Tempest. Jedná se o letoun příští generace navržený tak, aby se dokázal vypořádat i s budoucími výzvami ve válečném prostředí.

Nová technologie britského letounu

Vymýšlení bojové strategie je nyní minulostí. Nový britský letoun by měl podle dosavadních informací spoléhat výhradně na bojové platformy. Aby se dokonale vžil do bojového prostředí, je Tempest propojen napříč všemi oblastmi, jako jsou pozemní, námořní, kybernetické a vesmírné. Jen díky tomu je schopen čelit všem výzvám v případném bojovém konfliktu.

iZdroj fotografie: Baesystems

Bezpilotní provoz a použití více letounů najednou

Letoun Tempest bude využívat všechny nejmodernější technologie. Jednou z nich je například možnost bezpilotního provozu, který minimalizuje riziko ztráty lidských životů. Navíc se letouny dají naprogramovat tak, aby mohly v bojové akci pomáhat jako drony ve skupinách. K dokonalosti se letoun přiblíží pomocí CEC softwaru (Cooperative Engagement Capability), pomocí kterého bude moci sdílet všechna data senzorů s různými bojovými platformami.

iZdroj fotografie: Uživatel Swadim / Creative Commons / CC BY-SA

Ve výzbroji budou mimo jiné i hypersonické zbraně

Jeho výzbroj budou tvořit mimo jiné i hypersonické zbraně, jejichž rychlost bude přesahovat Mach 5. K dispozici budou také energetické zbraně bez kinetických účinků. Zjednodušeně se jedná o elektromagnetické zbraně, které budou mít za úkol zničit elektroniku nepřítele.

Zdroj: Autoevolution

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články