Výběr nejlepších a nejhorších terénních vozidel do bojových operací

Pickupy jsou velmi oblíbené v konfliktech po celém světě – některé z nich jsou horšími auty, jiné patří mezi nejlepší. Ve většina případů se ve válečných konfliktech používají právě pickupy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jsou nejen cenově dostupné, ale také slouží jako mobilní platforma pro těžké zbraně, které budete potřebovat. Pokud chcete bojovat s nepřátelskými vozidly, pickup by měl být jasná volba. Některé modely aut byly velmi oblíbené, jiná vozidla měla nedostatečné odpružení a další maličkosti, které mohly ve válce rozhodovat.

Mezi nejlepší patří L200 nebo cokoliv od značky Toyota

Toyota Hiluxes, Ford Rangers nebo Mitsubishi L200 jsou auta, která jsem upřednostňována před ostatními modely. Tyto vozy se řadí mezi spolehlivé, mají robustní vzhled, jsou levné a mají dostupné náhradní díly. Snadno se pancéřují a ulehčují tak práci vojákům. Hiluxy jsou populární, a to nejen mezi Američany. Některé vozy byly vybaveny velitelskou platformou, což byla v zásadě GPS americké armády. Byly na benzín, a tak byly tišší než místní dieselové pohony, navíc se dalo odstranit vnitřní osvětlení a vozidlo nemusel nikdo zahlédnout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mezi nejhorší vozidla se řadí taková, která jsou velká, těžká a mají slabé odpružení. Takových nákladních vozidel existuje spoustu, mají mizernou techniku a ve válce jsou nepoužitelná. Výhodou je ale nízká cena, vysoká rychlost a snadná údržba. Ve válce jakékoli vozidlo, které nesplňuje přísná kritéria vojáků, dopadne špatně. Mezi nespolehlivé modely patří Jeep Wrangler, i když u něj možná předpokládáte, že je technicky skvělý. Mohou ale mít vadné spojky a špatně svařené nápravy.

Mezi nespolehlivé modely se řady několik vozidel od Chevroletu

Vážný problém nastal u modelů Colorado a Silverado, ani GMC Sierra nebyla vhodná pro vojenské účely. GMC mělo odpružení skvělé pro jízdní komfort, ale pro montáž těžkých zbraní, které byly potřeba, bylo hroznou vlastností auta. Mezi nejhůře technicky vyspělá auta patří jednoznačně Humvee. Je to pomalé, nemotorné a nespolehlivé auto, které spotřebuje velké množství paliva na malou vzdálenost. Verze americké armády je však pro boj v poušti nepostradatelná.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Původně byl přitom tento vůz navržen pro boj s konvenčními silami a také pro transport vojáků. Mezi nákladními automobily si ale každý vojenský technik najde takové, které si oblíbí. Vozidlo by všeobecně mělo být levné a spolehlivé, mít silné odpružení kvůli různorodému terénu, a mít nízkou spotřebu paliva. Mělo by být poměrně rychlé, ve srovnání s vojenskými vozidly, která se pohybují spíše pomalým tempem.

Zdroj: Hotcars

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články