Kurz Červeného kříže absolvuje dalších 500 vojáků. Budou připraveni pomoct v nemocnicích

Pro 500 vojáků je připraven kurz „přípravy pomocného personálu ve zdravotnictví“. Ten je pořádán Českým červeným křížem a ideální je právě pro dobrovolníky – laiky. Takto vycvičení vojáci pak mohou být využiti k nasazení do zařízení sociálních služeb nebo zdravotnických zařízení.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Základní péče o pacienta a jeho potřeby

Jedná se o jednodenní́ kurz, v rámci kterého se účastníci mohou naučit základy péče o nemocné. Jde zejména o klasické potřeby jako je obstarání hygieny, podávání jídla nebo komunikaci s pacientem. Celkem půjde o osm vyučovacích hodin a součástí výuky je i praktická ukázka oblékání, svlékání a likvidace osobních ochranných pracovních pomůcek. Výstupem kurzu je certifikát ČČK.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Vojáci mohou pomoci v nemocnicích

Lepší připravenost pro nenadálé situace

Tento kurz si klade za cíl doplnit potřebné znalosti a zkušenosti vojákům ve velmi krátké době, aby mohli být prakticky okamžitě být nasazeni do zařízení, kde schází kvalifikovaný personál. Kurzy pro vojáky se budou konat v prostorách záložního zdravotnického zařízení v Letňanech a také v prostorách Oblastního spolku ČČK v Olomouci.

Toto školení má především přispět k lepší připravenosti vojáků na poslání podpůrné organizace vojenské zdravotnické služby armády. Takto proškolení vojáci budou lépe schopni plnit si své povinnosti a pomáhat zdravotníkům za situace, kdy to krizový stav vyžaduje. Může to být velká úleva pro zdravotnická a sociální zařízení, kde může krátkodobě docházet k nedostatku personálu.

Více kvalifikovaných osob připravených pomoci

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Dobrá cesta, jak se připravit na nenadálé situace

O navýšení počtu vojáků, kteří by měli být připraveni pomáhat zdravotnickým zařízením a domovům sociální péče, na celkový počet 900 osob bylo rozhodnuto vládou už na začátku listopadu. V současnosti Armáda České republiky eviduje 43 požadavků na jejich pomoc do nemocnic. I díky tomuto kurzu mohu být jejich požadavky vyslyšeny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Vstup Ukrajiny do EU: Zelenského nový dokument nepotěší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko se našich nových tanků od Německa nebojí, protože jsou z 90. let. Je fakt, že naší šanci na obranu nijak nezvýší
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rizikem cystitidy (zánětu močového měchýře) je rozšíření infekce do ledvin: Tipy na prevenci a léčbu
adbz.cz
adbz.cz
Naše babičky myly skleničky octem a rýží. Tak se dají vyčistit i úzké nádoby a veškeré sklo se bude lesknout