Kurz Červeného kříže absolvuje dalších 500 vojáků. Budou připraveni pomoct v nemocnicích

Pro 500 vojáků je připraven kurz „přípravy pomocného personálu ve zdravotnictví“. Ten je pořádán Českým červeným křížem a ideální je právě pro dobrovolníky – laiky. Takto vycvičení vojáci pak mohou být využiti k nasazení do zařízení sociálních služeb nebo zdravotnických zařízení.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Základní péče o pacienta a jeho potřeby

Jedná se o jednodenní́ kurz, v rámci kterého se účastníci mohou naučit základy péče o nemocné. Jde zejména o klasické potřeby jako je obstarání hygieny, podávání jídla nebo komunikaci s pacientem. Celkem půjde o osm vyučovacích hodin a součástí výuky je i praktická ukázka oblékání, svlékání a likvidace osobních ochranných pracovních pomůcek. Výstupem kurzu je certifikát ČČK.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Vojáci mohou pomoci v nemocnicích

Lepší připravenost pro nenadálé situace

Tento kurz si klade za cíl doplnit potřebné znalosti a zkušenosti vojákům ve velmi krátké době, aby mohli být prakticky okamžitě být nasazeni do zařízení, kde schází kvalifikovaný personál. Kurzy pro vojáky se budou konat v prostorách záložního zdravotnického zařízení v Letňanech a také v prostorách Oblastního spolku ČČK v Olomouci.

Toto školení má především přispět k lepší připravenosti vojáků na poslání podpůrné organizace vojenské zdravotnické služby armády. Takto proškolení vojáci budou lépe schopni plnit si své povinnosti a pomáhat zdravotníkům za situace, kdy to krizový stav vyžaduje. Může to být velká úleva pro zdravotnická a sociální zařízení, kde může krátkodobě docházet k nedostatku personálu.

Více kvalifikovaných osob připravených pomoci

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Dobrá cesta, jak se připravit na nenadálé situace

O navýšení počtu vojáků, kteří by měli být připraveni pomáhat zdravotnickým zařízením a domovům sociální péče, na celkový počet 900 osob bylo rozhodnuto vládou už na začátku listopadu. V současnosti Armáda České republiky eviduje 43 požadavků na jejich pomoc do nemocnic. I díky tomuto kurzu mohu být jejich požadavky vyslyšeny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Vlastimil Černínský
Autor článku

Vlastimil Černínský

Armáda je mou vášní už pár dekád, nejvíce mě přitom fascinovala 2. světová válka a její ikonické tanky, ale postupně jsem našel zalíbení i v moderních strojích – hlavně pokud jde o tanky a letadla. I složitá témata se snažím předávat tak, aby jim porozuměla široká veřejnost, obvykle formou vlastních názorů a úvah. Už na vojně jsem si vyzkoušel hezkou řádku zbraní a vozidel, a od té doby v tom pokračuji.

Zobrazit další články