Během válek bylo vymyšleno mnoho podivných prototypů tanků. Jejich design byl velmi netradiční

Tanky, které byly vyrobené za druhé světové války, se dostaly do povědomí díky své schopnosti ničit obrněná vozidla a také opevnění, a přitom byly samy chráněny obrněnými komponenty.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Netradiční design byl u některých modelů na druhém místo, musely totiž splňovat svůj účel bez ohledu na to, jak stroj vypadal. My vám představíme tanky, které patří mezi nejpodivnější výmysly doby po druhé světové válce. Některé stroje děsily nepřítele už jen tím, jak vypadaly, aniž by věděl, jaké následky dokáže mít jeho počínání v obraně.

Kombinace hranatého stylu s robustním bitevním tankem nejde dohromady

TOS-1 Buratino je bitevní tank, který umí zasáhnout z velké vzdálenosti. Má rakety zanesené v krabici, která nahrazuje standardní věž T-72 a jeho vzhled tak může odradit nepřátelé. Objekt 279 patří mezi nejpodivnější tanky, které kdy SSSR vyrobila nejen z hlediska vzhledu, ale také účelu. Jeho trup vypadá jako létající talíř a odolával vysokým vlnám jaderných bomb. Také modely předvedli zajímavý stroj. Model STRV-103 byl navržen tak, aby přežil rázovou vlnu jaderné bomby. Nejunikátnější je jeho design.

iZdroj fotografie: Depositphotos

STRV-74 vypadá jako normální tank, do provozu byl uveden v roce 1957 a do výroby šlo nakonec 225 kusů. Až do roku 1984 patří mezi střední tanky, i když jeho proporce byly více než neobvyklé. Série VT měla několik podivných návrhů, byly určené jako stíhače tanků, ale prototyp VT1-1 se nikdy nedostal do výroby. Dvojitá děla namontovaná na trup z něj i tak dělají nejsilnější tank studené války.

Netradiční stroj byl M50 Ontos nebo M3 Lee

Ontos přiláká pozornost jen svým názvem. Prototyp M50 byl vyvinutý americkou armádou a námořní pěchotou a byl přijat výhradně pro použití právě u pěchoty. Je obrněný pouze lehce a byl rychlý a obratný. Nakonec ale neměl využití, které by pomohlo v ničení ostatních strojů. HSTV-L je model, který byl rychlý a jeho součástí byl pokročilý kanón, který střílel granáty v rychlých dávkách. Nikdy se ale nedostal do výroby, stejně jako většina podivných tanků.

iZdroj fotografie: Depositphotos

M3 Lee patří mezi šelmy druhé světové války, tento model vznikl během druhé světové války. Svou konstrukcí byl tank velmi zvláštní, byl silně vyzbrojený a obrněný. Super těžký tank T28 chtěl překonat německé těžké tanky, jako je Tiger II. a v roce 1945 byl vyroben. Válka ale rychle skončila, stejně jako plány další výroby tohoto stroje. Vypadá spíše jako bitevní loď než tank, ale byl velmi výkonný. Bob Semple Tank je výtvorem stejnojmenného ministra Nového Zélandu. Patří mezi nejhorší a nejpodivnější stroje všech dob.

Zdroj: HotCars

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články