Nový velitel protiletadlového pluku zúročí své zkušenosti v důležitých úkolech

Po odchodu stávajícího velitele strakonického 25. protiletadlového raketového pluku Jaroslava Ackermanna do funkce velitele Hradní stráže byl na jeho pozici zvolen náčelník štábu podplukovník Luděk Treger, který společně s jmenováním do hodnosti plukovníka přijal 1. prosince také tuto důležitou funkci.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Plukovník Treger působí v oblasti protivzdušné obrany již více než 30 let a své zkušenosti, které zahrnují také několikaletou praxi v oblasti rozvoje a plánování v dané části správy na Ministerstvu obrany, nyní promítne také do vedení pluku, jež již částečně vykonával ve funkci náčelníka štábu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nový velitel má řadu zkušeností

Strakonický 25. protiletadlový raketový pluk

Úkolem protivzdušné obrany a implicitně tedy i strakonického pluku je chránit strategické armádní ale i civilní objekty proti potenciálním vzdušným útokům. Jedná se především o jaderné elektrárny či letiště, a také ochranu celého vzdušného prostoru České republiky. Pluk disponuje protiraketovými a protiletadlovými systémy, které jsou určeny k zaměřování, a také případnému ničení nepřátelských cílů. V současné době vojáci poskytují především personální podporu v oblasti boje s nemocí COVID-19 ve strakonické nemocnici a domově pro seniory, a dále ve vzdálenějších objektech a institucích (nemocnice v Praze, Karlových varech nebo Rokycanech).

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Současný velitel odchází jinam

Výměna velitele pluku

Nového velitele bylo nutné vyjmenovat v souvislosti s odchodem toho stávajícího. Plukovník Luděk Treger se chystá pokračovat v nastavené strategii rozvoje pluku především v oblasti přezbrojování souvisejícím s očekávaným nasazení pluku v Pobaltí, ke kterému by mělo dojít v polovině roku 2021. Plukovník Luděk Treger působí v armádě již od roku 1989 a zaměřoval se vždy především na protivzdušnou obranu. Jeho teoretická i praktická příprava pro nově získanou funkci je tak více než adekvátní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články