Zajímavé armádní vozy, které můžete koupit a jezdit s nimi po běžné silnici

Podle některých milovníků vojenské techniky mají vojáci k dispozici ta nejlepší auta, která mohou existovat. Některá z nich se občas objeví na prodej a můžete je mít doma.

i Zdroj fotografie: depositphotos
                   

Kdyby se za peníze dalo koupit všechno, už malí kluci by nejraději měli doma některé vozidlo, které používá armáda. Oblíbené jsou ale i jiné druhy vojenské techniky. Vojenská vozidla lákají nejen děti, ale také dospělé. Díky své robustnosti a účelu, ke kterému se používají, přitahují pozornost. Jsou tak odolná, že zvládnout mnoho druhů terénu, nezastaví je žádné počasí, a navíc mají skvělý design.

Už nemusíte jen snít, armádní vozidlo si můžete koupit

Svézt se ve vojenském autě je snem mnohých z vás. Spousta z těch, které byly využity během druhé světové války, se ještě dodnes používají a jsou lidem na očích. Přemýšlet o jejich koupit a následném svezení tak můžete i nadále. Humvee patří mezi primární auto pro vojáky ve Spojených státech. Nedělají mu problém ani pouštní terény a vejdou se do něj čtyři osoby. Willis Jeep MB je lehké užitkové vozidlo se schopnostmi se dobře pohybovat v terénu. Mělo takových úspěch, že došlo na výrobu civilní varianty.

iZdroj fotografie: depositphotos

John Deere M-Gator A1 se používá hlavně pro evakuaci obětí a neustále se vylepšuje. Vyrábí je americká firma Deere & Company. V modelu Polaris MV 850 se sveze pouze jeden člověka a je vyrobený výhradně pro vojenské použití. Jeep Staff Car je nákladní automobil, který ale pravděpodobně žádný civilista nekoupí. Jedná se totiž o jednorázové koncepční vozidlo. Zajímavostí je, že nemá žádné dveře. Obrněný vůz Renault Sherpa Light je taktický tahoun, který používá francouzská armáda a vyrábí se od roku 2006.

Některé modely najdete jen v muzeích

Volkswagen Schwimmwagen je vůz, který je označován jako „plavecký“. Najdete ho ve vojenských muzeích a tento obojživelník byl používaný ve druhé světové válce. Pozornost přitahuje HDT Storm SRTV, terénní vůz postavený Spojenými státy. V nerovném prostřední má skvělou manévrovatelnost. Assault Amphibious Vehicle zvládne pozemní i námořní operace a pojme až 28 členů posádky. Je to modernější alternativa Schwimmwagenu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Row of military vehicles

Bojové obrněné vozidlo, které používá americká armáda, se jmenuje Stryker. Jedná se o jedno z nejbezpečnějších vozidel na světě a testy ohledně výdrže vyšel na výbornou. Pojme až 11 lidí a je jedním z nejlepších vojenských vozidel, které dnes můžete u vojáků vidět. Každý bude mít jiného oblíbence, pravdou zůstává, že tanky a obrněná vozidla jsou součástí hlavně ozbrojených sil a na civilních silnicích se s nimi moc nepotkáte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky