Zajímavé armádní vozy, které můžete koupit a jezdit s nimi po běžné silnici

Podle některých milovníků vojenské techniky mají vojáci k dispozici ta nejlepší auta, která mohou existovat. Některá z nich se občas objeví na prodej a můžete je mít doma.

i Zdroj fotografie: depositphotos
                   

Kdyby se za peníze dalo koupit všechno, už malí kluci by nejraději měli doma některé vozidlo, které používá armáda. Oblíbené jsou ale i jiné druhy vojenské techniky. Vojenská vozidla lákají nejen děti, ale také dospělé. Díky své robustnosti a účelu, ke kterému se používají, přitahují pozornost. Jsou tak odolná, že zvládnout mnoho druhů terénu, nezastaví je žádné počasí, a navíc mají skvělý design.

Už nemusíte jen snít, armádní vozidlo si můžete koupit

Svézt se ve vojenském autě je snem mnohých z vás. Spousta z těch, které byly využity během druhé světové války, se ještě dodnes používají a jsou lidem na očích. Přemýšlet o jejich koupit a následném svezení tak můžete i nadále. Humvee patří mezi primární auto pro vojáky ve Spojených státech. Nedělají mu problém ani pouštní terény a vejdou se do něj čtyři osoby. Willis Jeep MB je lehké užitkové vozidlo se schopnostmi se dobře pohybovat v terénu. Mělo takových úspěch, že došlo na výrobu civilní varianty.

iZdroj fotografie: depositphotos

John Deere M-Gator A1 se používá hlavně pro evakuaci obětí a neustále se vylepšuje. Vyrábí je americká firma Deere & Company. V modelu Polaris MV 850 se sveze pouze jeden člověka a je vyrobený výhradně pro vojenské použití. Jeep Staff Car je nákladní automobil, který ale pravděpodobně žádný civilista nekoupí. Jedná se totiž o jednorázové koncepční vozidlo. Zajímavostí je, že nemá žádné dveře. Obrněný vůz Renault Sherpa Light je taktický tahoun, který používá francouzská armáda a vyrábí se od roku 2006.

Některé modely najdete jen v muzeích

Volkswagen Schwimmwagen je vůz, který je označován jako „plavecký“. Najdete ho ve vojenských muzeích a tento obojživelník byl používaný ve druhé světové válce. Pozornost přitahuje HDT Storm SRTV, terénní vůz postavený Spojenými státy. V nerovném prostřední má skvělou manévrovatelnost. Assault Amphibious Vehicle zvládne pozemní i námořní operace a pojme až 28 členů posádky. Je to modernější alternativa Schwimmwagenu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Row of military vehicles

Bojové obrněné vozidlo, které používá americká armáda, se jmenuje Stryker. Jedná se o jedno z nejbezpečnějších vozidel na světě a testy ohledně výdrže vyšel na výbornou. Pojme až 11 lidí a je jedním z nejlepších vojenských vozidel, které dnes můžete u vojáků vidět. Každý bude mít jiného oblíbence, pravdou zůstává, že tanky a obrněná vozidla jsou součástí hlavně ozbrojených sil a na civilních silnicích se s nimi moc nepotkáte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články