Video: parodické srovnání Humvee a Bentley od amerického seržanta ukazuje, „kolik toho mají auta společného“

Porovnat luxusní limuzínu Bentley a vojenské terénní vozidlo Humvee by asi napadlo málokoho, s trochou humoru se to však americkému seržantovi skvěle povedlo.

Bentley Mulsanne a Humvee, parodické srovnání i Zdroj fotografie: Uživatel M 93 / Creative Commons / CC BY-SA, Chris Devers / Creative Commons / CC BY
                   

Co mají společného luxusní limuzína Bentley Mulsanne a vojenské terénní vozidlo HMMWV známé jako Humvee se pokusil humorně ukázat Tyler Butterworth, seržant národní gardy amerického státu Virginia. Automobily se samozřejmě nemohou více lišit, ale vojákovi se je podařilo spojit prostřednictvím vtipného parodování reklamy na luxusní vůz a v ní využitých zvuků. Záběry Bentley a tradičního vojenského vozidla vzájemně proložil.

Vojenský život v humorné formě

Výsledek práce Tylera Butterwortha můžete vidět na videu pod článkem. Jeho cílem přitom nebylo jeden nebo druhý vůz zesměšnit, ale tento náborový poddůstojník je svými videi poměrně známý, a některá z nich mají i velkou sledovanost. Vlastně mu jde hlavně o to, aby ukazoval vojenský život i v „lepším“ světle a s nadsázkou, protože armáda ani národní garda není jenom o vojenském drilu, členové mají i jiné stránky, což teoreticky může některé mladé lidi přimět přemýšlet o práci v ozbrojených silách, která už obecně tak neláká.

Limuzína Bentley Mulsanne iZdroj fotografie: Alexander Migl / Creative Commons / CC BY-SA
Limuzína Bentley Mulsanne

Butterworth využil extravagantní reklamu na luxusní Bentley s modelkou, která nejenom ukazovala automobil, ale rovněž vyluzovala název automobilky „Bentley“ pokaždé, když něco předvedla. Například tedy když dívka ťukla na předek limuzíny, udělal to samé seržant v uniformě u Humvee, a stejné to bylo se zvukem mřížky na přední masce nebo u ráfků kol. Nakonec ale voják musel konstatovat, že odkládací stolek ve svém autě opravdu nemají, a místo držáku na nápoje jim musí stačit lahev za předním sklem, i když nedrží tak dobře.

Vozidlo Humvee je hodně univerzální

Humvee je terénní automobil zavedený do amerických ozbrojených sil v roce 1984 a slouží v mnoha variantách. Vyniká dobrou průchodností terénem, přičemž dosahuje maximální rychlosti 113 km/h. Využíváno je třeba jako lehké obrněné vozidlo (často s výzbrojí na střeše), ale i v mnoha dalších úlohách. Americká armáda ho ale postupně nahrazuje JLTV Oshkosh, protože není příliš odolné proti minám nebo nástražným náložím. Cena jednoho Humvee je téměř 5 milionů korun, u speciálních verzí pochopitelně vyšší.

Luxusní Bentley Mulsanne je samozřejmě mnohem dražší, jeho majitel za něj dá kolem 12 milionů korun, a to si domů odveze jen základní verzi. Prodáváno je od roku 2010 a některé speciální verze mohou dosahovat rychlosti přes 300 km/h. Mnohé z těchto limuzín mají i vlastní pancéřování a další ochranu, která slouží bezpečnosti jejich majitelů, zvláště pak v rizikových zemích. Pancéřování je většinou dělané na zakázku a má různé stupně ochrany.

Parodické srovnání Humvee a Bentley Mulsanne

Jakým autem byste se projeli raději?

Zdroj: TheDrive
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články