Tatře se vloni dařilo. Prodala přes 1 100 vozů

Navzdory opatřením a loňské pandemii koronaviru se kopřivnické Tatře v loňském roce dařilo. Ve své zprávě ukázala čísla z roku 2020. V roce 2020 prodala 1 186 automobilů Tatra. Většinu produkce tvořily exportní zakázky do zahraničí.

i Zdroj fotografie: tatra
                   

Rok 2020 se stal pro Tatru významným hned z několika důvodů. Tatra slavila 170 let od svého založení  Ignácem Šustalou. Zároveň v loňském roce získala významnou referenční zakázku určenou pro německý trh. A navzdory koronaviru se jí vloni dařilo. Potvrzuje to i generální ředitel Pavel Lazar.

iZdroj fotografie: tatra

Většina vozidel mířila do zahraničí

Celkově v roce 2020 Tatra vyrobila 1 181 a prodala 1 186 vozů. 60 % produkce putovalo do zahraničí. Zbylých 40 % vyrobených vozů zůstalo v České republice a na Slovensku. Podle slov generálního ředitele Pavla Lazara Tatra v loňské roce dokonce mírně překročila svoje plány.

Pro rok 2021 plánuje Tatra podobnou produkci jako v roce 2020. Hlavním cílem pro letošní rok je akvizice nových významných zákazníků a rozšíření portfolia projektů. Podle slov generálního ředitele i letošní rok do výroby zasáhnou koronavirová opatření, která pozastaví nebo zpomalí některé projekty.

iZdroj fotografie: tatra

Významná zakázka od německých hasičů

Významným loňským projektem Tatry je výroba 41 hasičských vozů Tatra Force 4×4 pro hasiče spolkové země Braniborsko. Na této zakázce Tatra spolupracovala se závodem THT Polička. V loňském roce dodala Tatra ve spolupráci s Excalibur Army i dva vozy českým hasičům:

  • cisternovou zodolněnou stříkačku CZS 15 Triton,
  • velkoobjemovou cisternu CV 40.

Kopřivnická Tatra Trucks byla jedním z mála automobilových závodů, která během pandemie Covid-19 nezastavila svoji výrobu. Koronavirus měl obecně na automobilový průmysl velký dopad. Výroba Tatry se ale nezastavila a produkce byla po celý rok na 100 %. Vše za účastní přísných hygienických opatření.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě