V Klatovech se povedlo opravit bojová vozidla pěchoty BVP-2

Klatovským mechanikům se po dlouhé době povedlo rozpohybovat skutečná bojová vozidla, která byla součástí pěchoty BVP-2.

i Zdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
                   

Říká se, že klatovští mechanici jsou jedni z nejšikovnějších v naší republice a že jejich šikovné ruce zvládnou opravit jakýkoli vůz. Ať už by se tedy mělo jednat o cokoliv, každou výzvu přijmou s potřebnou kuráží a odhodláním. Nyní tak oslavují úspěch v podobě opravy patnácti válečných bojových vozů, které byly součástí pěchoty BVP-2. Celá práce byla velmi náročná a zabrala jim přibližně něco kolem půl roku.

Kompletní opravy

Podle mluvčích představitelů klatovských mechaniků byly tyto vozy v dosti špatném stavu a většina z nich tak potřebovala téměř kompletní opravu a výměnu všech součástí, které jsou pro jejich správný chod nezbytně důležité. Kdo jiní by je tedy měl spravovat než klatovští mechanici, kteří mají jako jedni z mála povolení k tzv. vyšším druhům oprav a údržby.

iZdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR

Během půl roku, kdy se tyto vzácné vozy nacházely pod křídly klatovských mechaniků proběhla jejich kompletní revize. Ta se skládala mimo jiné například z výměny pojezdových a napínacích kol, seřízení vstřikovacího čerpadla, kompletní oprava podvozku a výměna všech provozních a pohonných kapalin. Úkonů tedy bylo téměř nesčetné množství, ke kterým byli na pomoc přizváni také vojáci 7. mechanizované brigády, kteří tak nasbírali cenné zkušenosti a zároveň pomohli se splněním termínovaných úkolů.

iZdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR

Vozy mohou opět jezdit

Celá práce proběhla v pořádku a mechanici nyní sklízí sladké ovoce úspěchu v podobě 15 starobylých vozů, které jsou opět schopné jízdy. Pro žádný boj však využity nebudou a tyto krásné kousky naopak rozšíří sbírku ve vozovém parku 74. mechanizovaného praporu v Bučovicích. Protože šikovné ruce klatovských mechaniků jsou potřebné nejen v České republice, ale žádá si je také zahraničí, vyjíždějí tito kluci na chvíli do světa, kde si budou moci ještě zlepšit reputaci. Čekají je zahraniční mise mimo jiné například v Mali, Afganistánu, Litvě a dalších zemích.

Zdroj: MOČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články