Výběr těch nejlepších a nejhorších vozů pro válečný konflikt

V historii války hrály vždy velmi důležitou roli právě vozy. Jaké jsou tedy nejlepší, a naopak nejhorší automobily z hlediska využití ve válce?

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

V každé válce hrají odjakživa velmi důležitou roli dopravní prostředky. Po koních, slonech a jiných zvířatech určených k přepravě a možnému boji následovaly automobily a ozbrojené vozy. Mnohým se vybaví například tanky a jiné ozbrojené vozy, ani jim však netrvala sláva věčně. I ty byly totiž v modernějších a novějších bitvách vyměněny za větší pickupy, které mají jako další výhodu větší rychlost a také lepší manévrovací možnosti. Některé z těchto vozů jsou do válek jako stvořené a jiné mají zásadní nedostatky, které jim ubírají na spolehlivosti.

Vozy, které by ve válce dostaly přednost

Pokud se mluví o vozech, které by ve válce nebo bitvě měly zastávat významnou roli, musí být tyto vozy především maximálně spolehlivé. Kvalitní součástky a provedení je tedy naprostou nutností, náhradní díly by ale měly být zároveň dobře sehnatelné, aby nedošlo k jejich nedostatku. Důležitá je dále taktéž rychlost, bez které se v dnešní době takový vůz již neobejde a v neposlední řadě také správná velikost a síla automobilu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle všech informací jsou tedy mezi ty lepší a spíše volitelné vozy řazeny automobily Ford Rangers, Mitsubishi L200, Toyota Hilux, Land Cruisers a jim podobné. Jedná se totiž o modely, které výše uvedené požadavky splňují hned v několika bodech a jsou proto všestranně využitelná a zároveň jednoduše k dostání.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vozy, které na válečném poli neuspějí

Opakem vhodných vozů, které by zvládly i bitvu v horším terénu a těžších podmínkách, jsou vozy, které jsou pro takovýto účel naprosto nevhodné. Ve většině případů se jedná o automobily, které mají sice optimální velikost, rychlost, manévrování nebo celkové odpružení vozu jsou ale naopak značně pokulhávajícími vlastnostmi. Mohou to být rovně vozy, které mají nedostatečný tah a sílu motoru nebo jsou jejich součástky hůře sehnatelné nebo za nepříznivé ceny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V tomto případě jsou nevyhovující vozy možná na první pohled v nesprávné kategorii, slova odborníků a speciálně školených techniků ale mluví za vše. Horší volbou by tedy jednoznačně byl Jeep Wrangler, Chevrolet, Colorado a Silverado jejichž vlastnosti na bojových polích nejsou zrovna ukázkové a reprezentativní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: HotCars

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky