Výběr těch nejlepších a nejhorších vozů pro válečný konflikt

V historii války hrály vždy velmi důležitou roli právě vozy. Jaké jsou tedy nejlepší, a naopak nejhorší automobily z hlediska využití ve válce?

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

V každé válce hrají odjakživa velmi důležitou roli dopravní prostředky. Po koních, slonech a jiných zvířatech určených k přepravě a možnému boji následovaly automobily a ozbrojené vozy. Mnohým se vybaví například tanky a jiné ozbrojené vozy, ani jim však netrvala sláva věčně. I ty byly totiž v modernějších a novějších bitvách vyměněny za větší pickupy, které mají jako další výhodu větší rychlost a také lepší manévrovací možnosti. Některé z těchto vozů jsou do válek jako stvořené a jiné mají zásadní nedostatky, které jim ubírají na spolehlivosti.

Vozy, které by ve válce dostaly přednost

Pokud se mluví o vozech, které by ve válce nebo bitvě měly zastávat významnou roli, musí být tyto vozy především maximálně spolehlivé. Kvalitní součástky a provedení je tedy naprostou nutností, náhradní díly by ale měly být zároveň dobře sehnatelné, aby nedošlo k jejich nedostatku. Důležitá je dále taktéž rychlost, bez které se v dnešní době takový vůz již neobejde a v neposlední řadě také správná velikost a síla automobilu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle všech informací jsou tedy mezi ty lepší a spíše volitelné vozy řazeny automobily Ford Rangers, Mitsubishi L200, Toyota Hilux, Land Cruisers a jim podobné. Jedná se totiž o modely, které výše uvedené požadavky splňují hned v několika bodech a jsou proto všestranně využitelná a zároveň jednoduše k dostání.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vozy, které na válečném poli neuspějí

Opakem vhodných vozů, které by zvládly i bitvu v horším terénu a těžších podmínkách, jsou vozy, které jsou pro takovýto účel naprosto nevhodné. Ve většině případů se jedná o automobily, které mají sice optimální velikost, rychlost, manévrování nebo celkové odpružení vozu jsou ale naopak značně pokulhávajícími vlastnostmi. Mohou to být rovně vozy, které mají nedostatečný tah a sílu motoru nebo jsou jejich součástky hůře sehnatelné nebo za nepříznivé ceny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V tomto případě jsou nevyhovující vozy možná na první pohled v nesprávné kategorii, slova odborníků a speciálně školených techniků ale mluví za vše. Horší volbou by tedy jednoznačně byl Jeep Wrangler, Chevrolet, Colorado a Silverado jejichž vlastnosti na bojových polích nejsou zrovna ukázkové a reprezentativní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: HotCars

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články