Inflaci byste neměli jen nečinně přihlížet! Vyzbrojte se proti ní zlatem!

Také vám přidělává vrásky na čele inflace? Pokud ano, tak na tom nejste sami. Znehodnocování peněz trápí drobné střadatele i korporátní investory. Těm pak nezbývá nic jiného, než se jí aktivně bránit. To je možné hned několika způsoby.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Za inflací stojí velké množství peněz v ekonomice, pro které není adekvátní odbyt. To je momentálně realita Spojených států i zemí eurozóny. Včetně České republiky.

Inflace versus deflace

Podle definice České národní banky inflací rozumíme opakovaný růst většiny cen v ekonomice. Opakem tohoto stavu je deflace, kdy ceny zboží a služeb naopak klesají. To ale není náš případ. Bohužel. Byť nežádoucí jsou oba ekonomické jevy.

Buďte proaktivní!

Dobrou zprávou je, že inflaci nemusíme jen nečinně přihlížet. Proaktivní mohou být nejenom velké korporace, nýbrž i drobní střadatelé. Možností je hned několik. Své úspory můžete uložit například do nemovitostí. Investiční byt, nezatížíte-li jej vysokou hypotékou, vám může vydělávat slušné peníze. Obzvláště pořídíte-li si ho v některém z univerzitních měst. Realitní makléři se shodují, že největší zájem o pronájem mají právě vysokoškolští studenti. A do budoucna snad bude možné počítat i s návratem výnosů z krátkodobých pronájmů zaměřených na turisty.

Sázka na jistotu? Zlato!

Pokud na investiční byt nemáte, doporučujeme vám zlato. Oproštěné od DPH a především v dlouhodobém horizontu si udržující svou stálou cenu. Investiční zlaté slitky a mince vysoké ryzosti, které si zkrátka v závislosti na výši vašich úspor nakoupíte do zásoby. Třeba ve výjimečném zlatnictví v pražském Obecním domě, nebo na stran kácí zlate-mince.cz.

Poraďte se s vyškoleným personálem

V portfoliu spolu se zlatými slitky různých hmotností najdete i mince ČNB a numismatiku Pražské mincovny. Ale také mince, dukáty stejně jako investiční stříbro, platinu a paládium. S výběrem konkrétního produktu vám zcela jistě pomůže vyškolený personál zlatnictví. Spoustu praktických informací ale najdete na již zmíněných stránkách zlate-mince.cz provozovaných společností s týmž názvem. Ta již 18 let dodává investiční zlato malým a korporátním investorům. Chcete se jím stát i vy? V tom případě si do vyhledávače zadejte pojem investiční zlato a srovnejte nabídky ostatních prodejců s nabídkou tohoto tradičního. Mimo jiné se ujistíte, že jste na správné adrese.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Vlastimil Černínský
Autor článku

Vlastimil Černínský

Armáda je mou vášní už pár dekád, nejvíce mě přitom fascinovala 2. světová válka a její ikonické tanky, ale postupně jsem našel zalíbení i v moderních strojích – hlavně pokud jde o tanky a letadla. I složitá témata se snažím předávat tak, aby jim porozuměla široká veřejnost, obvykle formou vlastních názorů a úvah. Už na vojně jsem si vyzkoušel hezkou řádku zbraní a vozidel, a od té doby v tom pokračuji.

Zobrazit další články