Investiční zlato představuje originální dar, kterým potěšíte své blízké

Pokud vás tradičně trápí, co věnovat členům své rodiny či známým v okamžiku, kdy očekávají nějaké významné jubileum, mám pro vás tip.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Je jím investiční zlato, jež se dá pořídit v mnoha variantách, a to už dokonce přes specializované eshopy.

Zlato už neláká pouze běžné investory a střadatele

Za investiční zlato se považují certifikované zlaté mince a slitky, jinak též nazývané zlaté cihličky. Běžně do nich vkládají finanční prostředky lidé z důvodu jejich ochrany. Kromě klasických investorů a sběratelů však nyní roste obliba pamětních mincí a medailí, které lze věnovat při slavnostních událostech, k nimž se řadí třeba svátek, narozeniny, ale také výročí svatby atd. Výhodou je, že si aktuálně můžete vybírat investiční zlato, které je do určité míry personifikované. Na mincích a medailích je vyryto například znamení zvěrokruhu, akademický titul, mimořádně populární jsou pak jména. Třeba známý internetový obchod zlate-mince.cz nabízí výběr ze zhruba 500 českých a slovenských jmen, tudíž je zde velká pravděpodobnost, že v tomto seznamu najdete jméno toho, komu chcete investiční zlaté mince a medaile věnovat.

Jaké jsou přednosti investičního zlata?

Investiční zlaté mince a slitky jsou ideální zejména jako dárky pro muže. Ti ocení možnost jeho budoucího výhodného prodeje, pokud by na ně přišla nějaká finanční krize a nutně by potřebovali hotovost. Zlato je v tomto směru mimořádně atraktivní, neboť nepodléhá inflaci, jeho cena postupem času roste spolu s tím, jak se zvyšuje poptávka a na světě jsou ho jen omezené zásoby. Při nákupu navíc nepodléhá platbě DPH, což jej zvýhodňuje třeba oproti investičnímu stříbru a ostatním komoditám. Zlaté mince ale potěší nejen muže, jako dárky je lze zvolit klidně také pro ženy a děti, kterým tak přispějete do jejich budoucího produktivního života.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Ing. Vlastimil Černínský

Armáda je mou vášní už pár dekád, nejvíce mě přitom fascinovala 2. světová válka a její ikonické tanky, ale postupně jsem našel zalíbení i v moderních strojích – hlavně pokud jde o tanky a letadla. I složitá témata se snažím předávat tak, aby jim porozuměla široká veřejnost, obvykle formou vlastních názorů a úvah. Už na vojně jsem si vyzkoušel hezkou řádku zbraní a vozidel, a od té doby v tom pokračuji.

Zobrazit další články