Investiční zlato představuje originální dar, kterým potěšíte své blízké

Pokud vás tradičně trápí, co věnovat členům své rodiny či známým v okamžiku, kdy očekávají nějaké významné jubileum, mám pro vás tip.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Je jím investiční zlato, jež se dá pořídit v mnoha variantách, a to už dokonce přes specializované eshopy.

Zlato už neláká pouze běžné investory a střadatele

Za investiční zlato se považují certifikované zlaté mince a slitky, jinak též nazývané zlaté cihličky. Běžně do nich vkládají finanční prostředky lidé z důvodu jejich ochrany. Kromě klasických investorů a sběratelů však nyní roste obliba pamětních mincí a medailí, které lze věnovat při slavnostních událostech, k nimž se řadí třeba svátek, narozeniny, ale také výročí svatby atd. Výhodou je, že si aktuálně můžete vybírat investiční zlato, které je do určité míry personifikované. Na mincích a medailích je vyryto například znamení zvěrokruhu, akademický titul, mimořádně populární jsou pak jména. Třeba známý internetový obchod zlate-mince.cz nabízí výběr ze zhruba 500 českých a slovenských jmen, tudíž je zde velká pravděpodobnost, že v tomto seznamu najdete jméno toho, komu chcete investiční zlaté mince a medaile věnovat.

Jaké jsou přednosti investičního zlata?

Investiční zlaté mince a slitky jsou ideální zejména jako dárky pro muže. Ti ocení možnost jeho budoucího výhodného prodeje, pokud by na ně přišla nějaká finanční krize a nutně by potřebovali hotovost. Zlato je v tomto směru mimořádně atraktivní, neboť nepodléhá inflaci, jeho cena postupem času roste spolu s tím, jak se zvyšuje poptávka a na světě jsou ho jen omezené zásoby. Při nákupu navíc nepodléhá platbě DPH, což jej zvýhodňuje třeba oproti investičnímu stříbru a ostatním komoditám. Zlaté mince ale potěší nejen muže, jako dárky je lze zvolit klidně také pro ženy a děti, kterým tak přispějete do jejich budoucího produktivního života.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka