Investiční zlato představuje originální dar, kterým potěšíte své blízké

Pokud vás tradičně trápí, co věnovat členům své rodiny či známým v okamžiku, kdy očekávají nějaké významné jubileum, mám pro vás tip.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Je jím investiční zlato, jež se dá pořídit v mnoha variantách, a to už dokonce přes specializované eshopy.

Zlato už neláká pouze běžné investory a střadatele

Za investiční zlato se považují certifikované zlaté mince a slitky, jinak též nazývané zlaté cihličky. Běžně do nich vkládají finanční prostředky lidé z důvodu jejich ochrany. Kromě klasických investorů a sběratelů však nyní roste obliba pamětních mincí a medailí, které lze věnovat při slavnostních událostech, k nimž se řadí třeba svátek, narozeniny, ale také výročí svatby atd. Výhodou je, že si aktuálně můžete vybírat investiční zlato, které je do určité míry personifikované. Na mincích a medailích je vyryto například znamení zvěrokruhu, akademický titul, mimořádně populární jsou pak jména. Třeba známý internetový obchod zlate-mince.cz nabízí výběr ze zhruba 500 českých a slovenských jmen, tudíž je zde velká pravděpodobnost, že v tomto seznamu najdete jméno toho, komu chcete investiční zlaté mince a medaile věnovat.

Jaké jsou přednosti investičního zlata?

Investiční zlaté mince a slitky jsou ideální zejména jako dárky pro muže. Ti ocení možnost jeho budoucího výhodného prodeje, pokud by na ně přišla nějaká finanční krize a nutně by potřebovali hotovost. Zlato je v tomto směru mimořádně atraktivní, neboť nepodléhá inflaci, jeho cena postupem času roste spolu s tím, jak se zvyšuje poptávka a na světě jsou ho jen omezené zásoby. Při nákupu navíc nepodléhá platbě DPH, což jej zvýhodňuje třeba oproti investičnímu stříbru a ostatním komoditám. Zlaté mince ale potěší nejen muže, jako dárky je lze zvolit klidně také pro ženy a děti, kterým tak přispějete do jejich budoucího produktivního života.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy