Žaludeční problémy: Proč se objevují a jak se s nimi vypořádat?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolest žaludku, nadýmání i nafouklé břicho. Zatímco ti šťastnější netuší, o čem je řeč, velká spousta z nás si problémy s žaludkem prochází častěji, než by si přála. Prozradíme vám, jak se žaludečním potížím pokusit vyhnout.

Co dělat, aby nás bolesti netrápily?

Žaludek a střeva nás dokáží pěkně potrápit. Zatímco množství takových potíží je neškodných a jejich průběh zmírní správný životní styl, další vyžadují odborný dohled. Proto se tak v případě, že vás zužuje jakýkoliv z problémů, neváhejte obrátit na svého lékaře. Na místě je také vždy popřemýšlet nad tím, jaké změny v našich stravovacích návycích můžeme udělat. Ruku na srdce – kdo z nás dokáže říct, že se stravuje tím nejlepším možným způsobem, tráví dostatek času na vzduchu a do toho se pravidelně věnuje sportu? Každý krok v cestě za vaším lepším já se proto počítá! Abychom si mohli říct, jaký původ mohou jednotlivé obtíže mít, představme si nejčastější problémy, které dost možná čas od času zažívá nejeden z nás.

Nafouknuté břicho

Tento problém je často především nekomfortní. Obvykle je ale pocit nafouknutého břicha poměrně neškodným symptomem. Potkat nás může zejména při rychlé konzumaci jídla, pití šumivých nápojů nebo při žvýkání žvýkačky. Často tak stačí při jídle nepospíchat a vyhnout se potravinám, které nám tento nepříjemný pocit navozují.

Žaludeční nevolnost

Za žaludeční nevolností může stát nejeden problém. Zatímco někdy jde o funkční poruchy, stres nebo infekce, jindy může jít o koliku nebo potravinovou intoleranci. Varovné signály žaludeční nevolnosti a pocitu na zvracení proto není určitě vhodné podceňovat. 

Nadýmání

Potravinová nesnášenlivost může hrát roli i v nadýmání. Společně se špatným životním stylem, nevhodnými stravovacími návyky a příliš rychlým spořádáním jídla patří mezi nejčastější důvody, proč k nadýmání dochází. Tenhle nepříjemný jev potká čas od času asi každého z nás. Nejvhodnější tak je snažit se vyhýbat potravinám, které vám nedělají dobře. Další možností je vyzkoušet Iberogast, o kterém se dočtete na www.iberogast.cz. Ten totiž pomáhá právě s nepříjemnými pocity plnosti, nevolnostmi či křečemi v žaludku.

Bolest žaludku

Špatná životospráva, stres i onemocnění. Bolest žaludku se dost možná nevyhne nikomu z nás. I když je často reakcí na špatnou stravu či psychickou nepohodu, je nutné mít se na pozoru, pokud bolest setrvává, často se vrací nebo nemá jasný původ. V každém případě je tak vhodné probrat svůj stav s lékařem a problémy nezanedbat. Vhodný jídelníček, který by mohl bolestem pomoci předcházet, je plný libového masa,  rostlinných tuků, jemných sýrů nebo ovoce a zeleniny.

Právě lék Iberogast je možné doporučit k zmírnění všech zmíněných potíží. Kombinace z extraktu devíti léčivých bylin může pomoci i vám. Pokud tak víte, že původ vašich problémů nepramení z vážnějších příčin, dejte zelenou bylinnému léku, který ulevuje od žaludečních a trávicích potíží už více než 60 let.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

NE

Zobrazit další články