28. ročník zbrojařského veletrhu MSPO se nakonec uskuteční

Přestože se dlouho zdálo, že se tradiční veletrh zbrojařského a obranného průmyslu v Kielce nebude letos moci vzhledem k polským protikoronavirovým opatřením a omezeným možnostem mezinárodního cestování uskutečnit, organizátoři nakonec dostali od polských úřadů zelenou a akce tak proběhne od 8. do 11. září 2020, tady tak, jak bylo původně plánováno.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Přísná pravidla

Oproti předchozím ročníkům se nicméně účastníci musí podrobit zpřísněným pravidlům, aby se zabránilo případnému šíření nemoci. Mezi nejdůležitější pravidla, kterými by se měl každý návštěvník veletrhu řídit, patří:

  • Povinnost nosit masku nebo mít jinak zakrytý nos a ústa ve všech prostorách veletrhu
  • Zákaz shlukování se ve větším počtu osob na jednotlivých stáncích nebo kdekoli jinde, návštěvníci jsou povinni udržovat mezi sebou rozestupy
  • Před vstupem do areálu si musí každý účastník veletrhu nechat změřit teplotu bezkontaktním teploměrem
  • Při jakýchkoli známkách onemocnění je účastník povinen zůstat v izolační místnosti až do příjezdu lékaře či zdravotnického personálu, který stav dotyčného posoudí
  • Prodej vstupenek na místě není garantován, organizátoři proto důrazně doporučují koupit si lístky v předstihu přes internet
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Přísná pravidla budou nezbytností

V čele s Velkou Británií

Veletrh, který je pokládán za třetí nejdůležitější akci svého druhu v Evropě, je určen primárně pro obchodní jednání, ale je přístupný také laické veřejnosti, přestože vstupenky pro veřejnost nepatří k těm nejlevnějším. Tentokrát má největší prostor Velká Británie, respektive britské zbrojovky, strategickým partnerem veletrhu je pak polská armáda.

Mezinárodní odborníky nahradí hlavně Poláci

Program veletrhu je podpořen odbornými a poloodbornými debatami, konferencemi a semináři. V loňském roce proběhlo skoro 40 setkání tohoto druhu, letošní program jich bohužel nabídne o něco méně, neboť někteří odborníci ze zemí mimo Evropskou unii museli svou účast vzhledem ke stávajícím podmínkám zrušit. I tak je ale program nabitý, o odborné semináře se postarají například profesoři z univerzity v Kielce, členové polské Národní vědecké konference či konzultanti z polského ministerstva pro podnikání a technologie.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Problémy s účastníky mimo EU

Bude i vojenská přehlídka

Ani letos nakonec nebudou návštěvníci ochuzeni o vojenskou přehlídku polské armády, která je nedílnou součástí veletrhu od jeho počátků v devadesátých letech. Na expozici se tentokrát podílí téměř tisíc příslušníků polských ozbrojených sil. Jejím cílem je demonstrovat silné stránky a potenciál polské armády, posílit národní identitu a povzbudit morálku Poláků.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě