Bylo v roce 2004 spatřeno UFO? Pořízené záběry způsobily senzaci a rozjely výzkum na plné otáčky

Událost je stále předmětem zkoumání a existuje množství naprosto protichůdných názorů ohledně identifikace objektu či objektů.

i Zdroj Fotografie: Uživatel Bidgee / Creative Commons / CC BY-SA https://commons.wikime
                   

Spojené státy v roce 2017 odtajnily existenci výzkumného programu z let 2007 až 2012, jehož úkolem bylo zkoumat zachycené a záhadné objekty, evokující, že se jedná o UFO. Programu se účastnil speciální tým vojenské zpravodajské služby, sídlící v Pentagonu. Výzkum stál přes 22 milionů dolarů a zveřejnění zkoumaných záběrů ze San Diega způsobilo senzaci, která dodnes žije svým životem. Oficiálně byl program ukončen v roce 2012, ale bývalý šéf výzkumu, Luis Elizondo, tvrdí, že pokračuje dál.

San Diego 14. listopadu 2004

Organizace vznikla na základě iniciativy demokratického senátora Harry Reida a značnou část rozpočtu hradil miliardář Robert Bigelow, který se netají tím, že je přesvědčený o existenci UFO a jeho návštěvě na planetě Zemi. Reid je na program velmi pyšný. Tvrdí, že udělal něco, co nikdo jiný před ním. Obecně přesto panují o užitečnosti programu rozsáhlé pochybnosti.

Zveřejnil(a) Senátor Harry Reid dne < „https://www.facebook.com/SenatorReid/photos/a.360250577323565/1154565031225445/?type=3“ > Pondělí 3. srpna 2015

Jedna z nejvýznamnějších událostí, kterou tým řešil byly záběry z F/A 18F Super Hornet poblíž San Diega z roku 2004. Letadlo bylo ve výšce 6000 metrů a letělo rychlostí 463 kilometrů za hodinu. Pilot na displeji spatřil neidentifikovatelný objekt, velikost odhadoval na Boeing 737. V infračerveném spektru se jevil bílý a na kamerovém režimu jako černý. Senzory zjevně zachytily odraz objektu nebo tepelné vyzařování.

V tento den v roce 2004 u pobřeží San Diega dva piloti v jejich F/ A-18F Super Hornets byly odkloněny od jejich…

Zveřejnil(a) Travel Channel dne Neděle 14. listopadu 2021

Letadlo pilotoval zkušený veterán David Fravor, přidělený ke stíhací eskadře USS Nimitz VFA-41 Black Aces. Později tvrdil, že předmět skutečně viděl a věří, že není ze země. Washington Post v této souvislosti uvedl tvrzení oficiálních míst, že v okolí San Diega bylo už po několik týdnů sledováno velké množství neidentifikovatelných předmětů.

Vizuální popis objektu ze stran pilotů

Právě k jednomu z těchto objektů byli vysláni výše zmíněný Fravor a pilot F-14A Tomcat Paco Chierici. Obě letadla vyzbrojená jen cvičnými raketami. Situaci jistil letoun včasné výstrahy E-2 Hawkeye, který ovšem objekt nebyl schopen detekovat na svých radarech. Zde se zdroje liší. Část z nich hovoří o dvou objektech, část jen o jednom. V každém případě se „UFO“ nacházelo těsně nad mořskou hladinou a vlny se o něj lámaly.

Piloti jeho pohyb popisovali jako vznášejícího se Harriera. Po upřesnění hovořili o výrazně menší velikosti než 737. Popsali objekt jako jednotně bílý, velikosti stíhačky s rozeznatelným trupem, ale viditelných oken, křídel a pohonných systémů. Když se piloti k předmětu pokusili přiblížit, dal se do pohybu a v rychlosti násobně překračující rychlost Mach, zmizel.

E-2 hawkeye

Zveřejnil(a) F-22/F-15/F-16/Su-37/Su-35/Su-27 (+ mnohem více pro fanoušky stíhaček) dne Úterý 5. dubna 2016

Co vlastně piloti z Nimitzu viděli? Zpráva námořnictva citovala zdroj, který uváděl, že objekt se pohyboval způsobem, který se zdál být v rozporu s fyzikálními zákony. Spekulace hovoří o hypersonické zbrani, utajovaném dronu, atmosférické poruše, chybě softwaru či podvodu. Pochopitelně velké množství lidí obhajuje teorii o neidentifikovatelném létajícím předmětu z vesmíru.

Spekulace o původu objektu trvají

Bývalý pracovník NASA James E. Olberg tvrdí, že je spousta způsobů, jak na první pohled nevysvětlitelné jevy objasnit. Říká, že ve vzdušném prostoru se pohybuje spousta záhadných letadel bez viditelného pohonu, které jejich tvůrci chtějí utajit. Často je uváděn projekt Falcon, kde hypersonická technologie údajně dosahuje rychlosti Mach 22. Astrofyzička Sara Seagová z cambridgeského MIT upozorňuje, že když neznáme původ tělesa, neznamená to nutně, že se musí jednat o UFO.

🇺🇸 Vítejte doma, USS Nimitz! 🇺🇸 Díky za super fotku, Tino.

Zveřejnil(a) KING 5 dne Čtvrtek 3. listopadu 2016

Značná část činnosti jednotky Luise Elizonda zůstává nadále tajná. On sám se vyjadřuje ve smyslu, že projekt nadále pokračuje, byť už v čele skupiny nestojí. Odtajněný materiál a výpovědi očitých svědků o událostech nad San Diegem stále budí pozornost a vytváří z tématu atraktivní téma, které stále rezonuje a je předmětem rozsáhlých debat mezi milovníky teorií o UFO.

Co myslíte vy, čtenáři, že piloti na moři viděli?

Zdroj: NationalInterest

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články