Charitativní sportovní den během mise na Mali

Jednotky Armády České republiky jsou rozmístěny globálně v různých světových lokalitách, kde působí především jako mezinárodní složka pomáhající chránit politické zájmy nebo jako vyslaný výcvikový útvar, který podporuje místní vojenské složky především s cílem dosažení samostatnosti.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

V západoafrickém Mali plní jednotky Armády ČR právě tuto druhou funkci – jejich záměrem je povýšit úroveň malijských vojáků do evropského standardu výukou místních instruktorů. Mezinárodní spolupráce však není důležitá pouze v rámci vojenských operací a příslušníci Armády ČR se často snaží v místě svého působení maximalizovat prospěšnost své přítomnosti. Právě z tohoto důvodu se rozhodli při své misi na Mali uspořádat charitativní sportovní den, jehož výtěžek měl pomoci místnímu sirotčinci. A jak se jim to povedlo?

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Česká armáda také pomáhá ostatním

Sportovní den jako charitativní událost

Čeští vojáci zorganizovali sportovní den, jehož se účastnili příslušníci jednotek pobývajících na základně v Mali. Během jednotlivých disciplín se mezi vojáky vybrala poměrně slušná částka, jež byla použita na zakoupení potravin a provozního spotřebního materiálu pro místní sirotčinec. Ty byly na konci dne slavnostně předány ředitelce sirotčince, která v něm pracuje již od mládí. V sirotčinci žijí desítky opuštěných malijských dětí, o něž se ředitelka stará společně s dalšími zaměstnanci sirotčince, který sama založila, aby poskytla dětem možnosti, které ona sama ve svém mládí neměla. Za svou práci již byla dříve prezidentem země oceněna rytířským řádem.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Často se myslí i na charitu

Důvody pořádání sportovní akce

Rozhodnutí uspořádat mezinárodní sportovní klání vojáků základny mělo hned dvojí důvody. Jeho cílem bylo nejenom upevnit vztahy s místními obyvateli a pomoci potřebným, ale také prostřednictvím sportovní činnosti zvýšit morálku a odlehčit náročným úkolům přímo na základně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články