Charitativní sportovní den během mise na Mali

Jednotky Armády České republiky jsou rozmístěny globálně v různých světových lokalitách, kde působí především jako mezinárodní složka pomáhající chránit politické zájmy nebo jako vyslaný výcvikový útvar, který podporuje místní vojenské složky především s cílem dosažení samostatnosti.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

V západoafrickém Mali plní jednotky Armády ČR právě tuto druhou funkci – jejich záměrem je povýšit úroveň malijských vojáků do evropského standardu výukou místních instruktorů. Mezinárodní spolupráce však není důležitá pouze v rámci vojenských operací a příslušníci Armády ČR se často snaží v místě svého působení maximalizovat prospěšnost své přítomnosti. Právě z tohoto důvodu se rozhodli při své misi na Mali uspořádat charitativní sportovní den, jehož výtěžek měl pomoci místnímu sirotčinci. A jak se jim to povedlo?

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Česká armáda také pomáhá ostatním

Sportovní den jako charitativní událost

Čeští vojáci zorganizovali sportovní den, jehož se účastnili příslušníci jednotek pobývajících na základně v Mali. Během jednotlivých disciplín se mezi vojáky vybrala poměrně slušná částka, jež byla použita na zakoupení potravin a provozního spotřebního materiálu pro místní sirotčinec. Ty byly na konci dne slavnostně předány ředitelce sirotčince, která v něm pracuje již od mládí. V sirotčinci žijí desítky opuštěných malijských dětí, o něž se ředitelka stará společně s dalšími zaměstnanci sirotčince, který sama založila, aby poskytla dětem možnosti, které ona sama ve svém mládí neměla. Za svou práci již byla dříve prezidentem země oceněna rytířským řádem.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Často se myslí i na charitu

Důvody pořádání sportovní akce

Rozhodnutí uspořádat mezinárodní sportovní klání vojáků základny mělo hned dvojí důvody. Jeho cílem bylo nejenom upevnit vztahy s místními obyvateli a pomoci potřebným, ale také prostřednictvím sportovní činnosti zvýšit morálku a odlehčit náročným úkolům přímo na základně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky