Spielberg přichází s novou minisérií Masters of the Air. V hlavní roli nikdo jiný než Tom Hanks

Tom Hanks vydává ve spolupráci se Stevenem Spielbergem, a dalšími výkonnými producenty, novou minisérii válečného dramatu s názvem Masters od the Air.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Cary Fukunaga
                   

Spolupráce Toma Hankse a Stevena Spielberga vznikla už před 20 lety, kdy se úspěšně podíleli na vydání Band of Brothers (Bratrstvo neohrožených). Nyní jejich produkce vede k nové minisérii válečného dramatu. Inspirace vychází z již vydané stejnojmenné knihy od Donalda L. Millera. Tématem je druhá světová válka, konkrétněji akce osmého letectva Spojených států a boje proti nacistickému Německu.

HBO odřekla zakázku a nahradil ji Apple

Podle původních plánů měla být celá série produkcí HBO. To se však změnilo z důvodu vysokých nákladů a tuto zakázku odřeklo. V roce 2019 se však našla náhrada. Společnost Apple uzavřela dohodu s produkčními orgány Hankse a Spielberga a vznikla jejich spolupráce. Všech 10 dílů minisérie tak bude k dostání na streamech Apple TV. Náklady na výrobu 10 epizod válečného dramatu se podle informací vyšplhají v přepočtu téměř na 4,4 miliardy korun.

iZdroj fotografie: Uživatel Archangel12 / Creative Commons / CC BY

Válečné drama má velmi dobrý základ

Válečné drama s názvem Masters of the Air bude navazovat na předchozí úspěšnou sérii Bratrstvo neohrožených a Pacifik. Na obou těchto tvorbách se podepsal jak Hanks, tak i Spielberg. Jedná se o velmi úspěšné produkce, což napovídá a řada získaných ocenění. Band of Brothers má na svém kontě například Zlatý globus, sedm cen Emmy a mnoho dalších ocenění za skvělé ztvárnění válečné doby.

iZdroj fotografie: Uživatel Kusonaga / Creative Commons / Public Domain

Příběh vychází ze stejnojmenné knihy

Minisérie Master of the Air je založena podle knihy Donalda L. Millera. Příběh vykresluje americké bombardéry plnící mise nad nacistickým Německem během druhé světové války. Jako inspirace jsou využity dostupné rozhovory, historky a archivy z různých zemí. Epizody se tak co nejvíce podobají životu během těžkých válečných dní, kdy neměli lidé jistotu vůbec v ničem. Prostředí série bude zejména letecké, přičemž diváci uvidí epizody z pohledů letců. Mohou si tak alespoň částečně udělat obrázek o tom, jak to během války vypadalo.

Hvězdné obsazení

Jak už bylo řečeno, výkonní producenti této minisérie válečného dramatu jsou Tom Hanks a Steven Spielberg. K nim se navíc přidává ještě Gary Goetzman a Cary Joi Fukunaga. Hlavní role pak obsadí Austin Butler jako major Cleven, Callum Turner (major John Egan), Anthony Boyle (major Harry Crosby) a také Nate Mann, který ztvárňuje majora Roberta Rosenthala. První tři epizody Masters of the Air bude režírovat právě Cary Joi Fukunaga, jeden z výkonných producentů.

Máte v plánu shlédnout všechny epizody válečného dramatu Masters of the Air?

Zdroj: Warhistoryonline

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články