Hradní stráž má nového velitele. Na co se ve své funkci zaměří?

Plukovník Jiří Kývala po 36 letech služby ukončil své působení ve funkci velitele Hradní stáže a předává štafetu novému nástupci – plukovníku generálního štábu Jaroslavu Ackermannovi. Ten již byl 30. listopadu slavnostně jmenován a v současné době si zvyká na novou pozici a přebírá veškerou agendu včetně strategického řízení celého tělesa a jeho administraci.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Ve své funkci se chce navázat na probíhající nábor a optimalizovat výcvik nových i stávajících vojáků v rámci koncepce rozvoje Hradní stráže.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nejenom ve světě je hradní stráž

Úkoly Hradní stráže

Hradní stráž odpovídá za několik specifických úkolů spojených s výkonem základních i rozšířených ochranných, ale také ceremoniálních aktivit prezidenta či v rámci hradních událostí. Kromě velení a štábu, jejichž účelem je řízení, koordinace a administrace veškeré činnosti Hradní stráže je tato tvořena dvěma bojovými prapory a hudebním tělesem. Bojové prapory zodpovídají především za bezpečnost nemovitostí i osob nacházejících se jak na Pražském hradě, tak na zámku Lány a v dalších objektech náležících do správy a užívání úřadu Prezidenta České republiky. Hudba Hradní stráže zajišťuje doprovod specifických ceremonií, jako jsou protokolární či pietní akty. Součástí Hradní stráže jsou také podřízené skupiny, které se starají nejen o bezpečnost v příslušných objektech, ale také o doprovod Prezidenta České republiky v případě cestování.

Ceremoniál předání úřadu velitele Hradní stráže

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Úkoly jsou v mnoha zemích podobné

Ceremoniál, při němž byl jmenován nový velitel Hradní stráže proběhl v pondělí 30. listopadu 2020 a nový velitel nastoupil do úřadu hned následující den. Během ceremoniálu Prezident České republiky Miloš Zeman prostřednictvím vedoucího Kanceláře prezidenta republiky poděkoval odcházejícímu veliteli a poblahopřál nově jmenovanému veliteli, jež se s vervou pustil do plnění úkolů své funkce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Prodej uhlí hýbe světem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vše o Tollundském muži, 2 400 let starém bažinatém těle. Byl tak dokonale zachován, že byl považován za nedávnou oběť
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Přírodní prostředky, které odstraní hlen při infekci: Kurkuma, zázvor nebo také horká pára
adbz.cz
adbz.cz
Doba sušení prádla se zkrátí na polovinu: Do pračky stačí přidat ručník, funkční je také metoda „na burrito“