Hranický prapor dosáhl na certifikát z USA pro své specializované kurzy první pomoci

V hranickém výcvikovém středisku se od základů změnily kurzy první pomoci, za které zdravotničtí záchranáři obdrželi certifikát přímo z USA.

Certifikát z USA i Zdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
                   

Nadrotmistr Zbyněk Sedlák, garant kurzu, uvedl: „O dosažení akreditace jsme usilovali delší dobu. Podle nové metodiky vzděláváme již od začátku roku 2021. Z objektivních důvodů ale došlo k oficiálnímu předání certifikátu až na konci roku. Pro obdržení Akreditační licence od americké National Association of Emergency Medical Technicians, se kurzy ale musely od základů změnit.

Akreditované kurzy

Nadrotmistr Zbyněk Sedlák dále uvedl „Další nespornou výhodou akreditovaného kurzu je skutečnost, že každý z jeho absolventů má garantováno získání naprosto stejného penza znalostí a dovedností v oblasti speciální vojenské první pomoci, ať už projde kurzem u nás nebo například v Žatci.“ Proto si kdokoliv může vybrat, kde kurz absolvuje. ČR nabízí celkem sedm center pro výuku certifikovaných kurzů.

Certifikát Záslužný kříž iZdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR

Centrum CLS pro akreditovanou výuku nabízí Hranice už přes sedm let. Velitel 71. mechanizovaného praporu podplukovník Libor Tesař pověděl: „Dlouhodobou spolupráci máme například s leteckými návodčími z Náměště nad Oslavou či 102. průzkumným praporem z Prostějova. Myslím, že to o renomé našeho centra mnohé vypovídá. Každý rok se uskuteční celkem 8 kurzů pro 10-12 vojáků. Jde o první středisko, které takové kurzy podle metodiky dané akreditační licencí poskytuje.

Ocenění má prapor více

Získání mezinárodně platné Akreditační licence od americké National Association of Emergency Medical Technicians Hranickým praporem však není jediné ocenění, které díky svým nadstandartním zdravotnickým kurzům a přípravám vojáků této vojenské odbornosti získal. Není to tak dávno, co byl prapor oceněn Záslužným křížem ministra obrany ČR.

Ocenění získal jak díky svým misím v Pobaltí nebo v Mali, tak i za účast na cvičeních a za pomoc partnerským armádám v rámci NATO. Umocňuje to skutečnost, že hraničtí vojáci absolvují různá pravidelná mezinárodní cvičení, a to nejen v roli specializovaných zdravotnických sil.

Předávání certifikace iZdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR

Podplukovník Tesař dále uvedl „Záslužným křížem se mnoho útvarů u nás pochlubit nemůže. K jeho dosažení vedla několikaletá cesta náročného výcviku a poté plnění mezinárodních závazků České republiky. Samozřejmě bez zodpovědného a profesionálního přístupu drtivé většiny příslušníků útvaru bychom toho dosáhnout nemohli. Toto ocenění tak patří všem.“

Jaký máte na toto ocenění názor vy?

Zdroj: AČR

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články