Ministerstvo obrany hledá zájemce o nepotřebný nemovitý majetek. V nabídce jsou zajímavé kousky

Ministerstvo obrany vyhlásilo 22. 4. 2021 výběrové řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku. Jedná se o druhé výběrové řízení v tomto roce.

i Zdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
                   

Inzeráty nemovitého majetku určeného k prodeji jsou zveřejněny na internetu. Kompletní nabídku se všemi fotografiemi, podrobnostmi a kontakty, je možné nalézt na internetových stránkách Odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem.

Majetek v hodnotě 6,1 milionu Kč

Mezi 20ti nemovitostmi lze nalézt i zajímavé nabídky. Můžeme jmenovat dva pozemky alokované severně od města Žatec. První z pozemků se nachází na jižním okraji průmyslové zóny TRIANGLE, další je situován mezi obcemi Velichov a Žíželice. Jiná zajímavá nemovitost se nachází mezi Spáleným Poříčím a Rožmitálem pod Třemšínem. V tomto případě se jedná o pozemky s objekty bývalé úpravny vody v lokalitě Koukalka.

iZdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
Pozemky poblíž města Žatec

Jako již tradičně jsou součástí nabídky také objekty bývalého pohraničního opevnění. Konkrétně se jedná o 4 objekty – první se nachází u obce Dyjákovice ležící nedaleko statní hranice s Rakouskem, druhý na severní Moravě u Velkých Heraltic, třetí najdeme v katastrálním území obce Chvaletín u Písečného na Jindřichohradecku a čtvrtý objekt se nachází Opavské městské části Jaktař. Souhrnná kupní cena za všech 20 nemovitostí činí 6,1 milionu korun.

Informace jsou dostupné online

Odbor pro nakládání s nemovitým majetkem má na svých stránkách vyvěšeny, mimo aktuální nabídky, také dříve inzerované nemovitosti. Všechny inzeráty jsou opatřeny fotografiemi a podrobnými informacemi k prodávaným objektům. Na zmíněných internetových stránkách je přístupná možnost nahlédnutí konceptů kupních smluv a podmínek prodeje. Dále jsou zde uvedeny termíny pro podání přihlášek, termíny prohlídek a termíny složení požadované kauce.

iZdroj fotografie: Ministerstvo obrany ČR
Bunkr s pozemkem (Řopík), Opava

V případě zájmu je nutné vyplnit formulář „Prohlášení zájemce o koupi“. Pokud by předmětem zájmu bylo pohraniční opevnění, tak i aktualizovaný dokument o podmínkách a možnostech nabytí těchto objektů. Na internetových stránkách www.onnm.army.cz lze rovněž získat kontakty, které lze využít v případě dotazů. Další nemovitý majetek určený k prodeji nabídne Ministerstvo obrany 19. května a 16. června. Nově nabídnuté nemovitosti budou samozřejmě zveřejněny i na výše uvedených internetových stránkách

Zdroj: MOČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články