Ministerstvo obrany odtajnilo informaci o počtu zahraničních cvičení, která je čekají v roce 2021

České vojáky čeká v roce 2021 až 138 různých zahraničních cvičení. Výcviky budou na Slovensku, Německu a Polsku, ale také v Jordánsku a Senegalu.

i Zdroj fotografie: Unsplash.com
                   

V tomto roce čeká české armádní složky pořádně perný plán. Ten odsouhlasila vláda a bude organizován s ohledem na aktuální epidemickou situaci s platnými hygienickými opatřeními. České vojáky tak čeká „výlet“ mimo jiné na Slovensko, do Německa a Polska, navštíví ale i Jordánsko a Senegal. Česká republika se na oplátku může těšit na příjezd spojeneckých vojáků, kteří tu absolvují až 71 cvičení. 

Plán podle politicko-vojenských priorit

Podle politicko-vojenských priorit je každoroční plán sestaven ze čtyř základních oblastí. Těmi jsou příprava k nasazení v operacích, pohotovostní síly, bilaterální a regionální spolupráce a výstavba schopností. V těchto oblastech se pak uskuteční 138 cvičení v zahraničních zemích. Poté bude Českou republiku čekat 71 cvičení ozbrojených sil z jiných států na našem území. 

iZdroj fotografie: Unsplash.com

Nejčastější výjezdy budou mít čeští vojáci do sousedních zemí jako je Slovensko, Polsko či Německo. Pojedou také ale do Maďarska, Itálie a téměř všech Evropských zemí od Norska, přes Finsko, Švédsko, Řecko a Turecko. Zastávek ale bude mnohem více, mimo jiné také několik neobvyklých míst jako Senegal, Jordánsko a Mali. 

Důležitá cvičení 

Mezi nejdůležitější cvičení v zahraničních zemích patří například Brave Warrior 21, Recce a Šakal. Jedná se především o cvičení mechanizovaných jednotek pozemních sil a pozemní technikou. Důležitými cvičeními na území ČR pak jsou Ample Strike a Federated Cloud, které mají za cíl vycvičit a zdokonalit vojenské jednotky vrtulníkového letectva a zaměřené jsou dále na zdokonalení v oblasti komunikačních schopností a propojení systému pozemních systému s vzdušnými silami. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články