Nejlepší filmy s vojenskou tematikou natočené v roce 2020

Filmy z armádního prostředí jsou zpravidla divácky velmi atraktivní, a pokud nejde o snímek s úplně pitomým či nerealistickým příběhem, máte skoro jistotu, že půjde o trhák. Tedy pokud budou otevřená kina, což se po většinu loňského roku nedělo.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

I přesto však vznikly skvělé filmy, které zaujmou i vojenské fanoušky. Ty nejzdařilejší vám představíme v našem dnešním článku.

Bratrstvo pěti

Netflix má zpravidla prsty ve velmi zajímavých filmech a seriálech, a ani Bratrstvo pěti není výjimkou. Pětice veteránů války ve Vietnamu se vrací zpátky na místa, kde strávili asi nejhorší okamžiky svého života. Věří, že pokud se jim podaří překonat traumata, která v nich výprava vyvolává, podaří se jim najít poklad, který by měl být ukrytý kdesi ve vietnamské džungli.

The Outpost

Také za druhým naším tipem, filmem The Outpost, stojí Netflix. Ve filmu si zahrály děti slavných otců, kromě hlavní postavy v podání Scotta Eastwooda se dostalo i na Milo Gibsona. Film natočený podle skutečné události popisuje dění na předsunuté americké základně v Afghánistánu. Ta nebyla umístěna zrovna strategicky, a tak asi tušíte, jak to s ní dopadlo.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Filmy s válečnou tématikou jsou velmi populární

Greyhound

Také film Greyhound s Tomem Hanksem v hlavní roli je inspirovaný skutečnými událostmi. Vrací se však až ke druhé světové válce, byť na poněkud nezvyklé bitevní pole – do vln Atlantiku. Hraje se o hodně, Američané se snaží spojencům přepravit konvoj s tisícovkami vojáků a strategickými zásobami. Tomu se pochopitelně snaží zabránit německé ponorky.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Na co byste se měli podívat?

Vyproštění

Tento akční film je pouhou fikcí, ale za to jde o pěkně strhující podívnou. Bývalý mariňák, kterého hraje Chris Hemsworth, se živí jako žoldák. A pro peníze by se pustil do paktu třeba s ďáblem, takže nepřekvapí, že kývne i na nabídku indického narkobarona, jehož syna má zachránit. Děj má ale řadu zvratů, a tak film končí jinak, než byste čekali.

Kromě uvedených snímků byly letos natočeny také tyto zajímavé filmy s vojenskou tematikou:

  • Nejvyšší pocta
  • Greenland: Poslední úkryt
  • Desert One
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Vlastimil Černínský
Autor článku

Vlastimil Černínský

Armáda je mou vášní už pár dekád, nejvíce mě přitom fascinovala 2. světová válka a její ikonické tanky, ale postupně jsem našel zalíbení i v moderních strojích – hlavně pokud jde o tanky a letadla. I složitá témata se snažím předávat tak, aby jim porozuměla široká veřejnost, obvykle formou vlastních názorů a úvah. Už na vojně jsem si vyzkoušel hezkou řádku zbraní a vozidel, a od té doby v tom pokračuji.

Zobrazit další články