Kolem ochranky severokorejského vůdce Kim Čong-una neproklouzne ani myš. Prověří každého, bez výjimky

Světoví státníci mají kolem sebe pečlivě vycvičenou ochranku, i když míra zabezpečení záleží i na důležitosti státu. Nebo na tom, jak je státník paranoidní.

i Zdroj fotografie: Kancelář prezidenta Ruské federace / Creative Commons / CC BY
                   

Když se někam pohne americký prezident, každý očekává, že daleko před ním všechna místa, která navštíví a jejich okolí, prohledají agenti tajné služby. Mnohem méně se ví o tom, jak zabezpečený je vůdce nejuzavřenější země světa Severní Koreje. Podle zpráv, které pronikly ven nebo se daly vypozorovat z zřídkavých cest Kim čon-una po světě, nejsou o nic menší. Evidentně se o svoji bezpečnost extrémně obává.

Doslova obklopený strážci

Když se v roce 2018 konalo setkání vůdců obou korejských států v demilitarizované zóně, bylo možné spatřit, jak taková bezpečnostní opatření vypadají. Když se severokorejský vůdce objevil, doprovázalo ho několik členů delegace. Všechny doslova obklopovala zeď mladých sportovně vypadajících mužů v jednotných oblecích se stejnými kravatami. Každý z nich měl v uchu sluchátko, jaké běžně užívají špičkové ochranky ve světě.

iZdroj fotografie: Creative Commons / KOGL

Jednalo se samozřejmě o členy Kim čon-unovy ochranky. Tým tvoří doslova ti nejlepší z nejlepších a dostat se do něho vyžaduje splnit řadu přísných kritérií. Každý člen musí být ve špičkové fyzické kondici, musí umět perfektně střílet a ovládat bojová umění. Podmínkou je, aby i dobře vypadali. A samozřejmě musí prokazovat dokonalou loajalitu severokorejskému vůdci, za kterého by museli položit i svůj život.

Prověří doslova každého

Opatření kolem Kim Čong-una jsou neobyčejně přísná. Když se s ním chce kdokoli setkat, včetně cizinců, musí odevzdat všechny nebezpečně vypadající věci včetně mobilních telefonů. Ri Yong Guk, přeběhlík do Jižné Koreje, napsal o svých vzpomínkách knihu. Býval v bezpečnostní službě Kim Čong-ila, otce současného severokorejského vůdce. Tvrdí, že ochrana má šest až sedm vrstev a je neobyčejně pečlivá. Před každou návštěvou se prověří každý, kdo se má s vůdcem setkat.

iZdroj fotografie: Creative Commons / KOGL

Chráněný ale není jen Kim Čong-un, ale i jeho rodina. Ukázalo se to tehdy, když jeho sestra Kim Jo-čong navštívila Jižní Koreu během olympijských her. I ona si s sebou přivedla početnou ochranku sestávající z profesionálně vyhlížejících statných mužů. O bezpečnostních opatřeních občas prosakují zprávy, které říkají, že severokorejští vůdci mají dvojníky, takže nikdy není jasné, zda se setkáváte s tím pravým. První z vůdců Kim Ir-sen zase odmítal používat letadlo a jezdil v obrněném vlaku.

Jak hodně je podle vás Kim Čong-un kvalitně chráněný?

Zdroj: Straitstime

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina dostane velkou pomoc. Nově dodané tanky budou něčím výjimečné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Výhody platební brány pays proti konkurenci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Snižuje riziko rakoviny kůže, je šetrná k srdci a zlepšuje zrak: Proč pravidelně jíst mrkev
adbz.cz
adbz.cz
Microgreens: Zásobárnu vitamínů si snadno vypěstujete doma