Odstřelovač SAS islamistovi ustřelil hlavu přímo při zaškolování rekrutů. Jak podřezávat zajatce se už nedozvěděli

Britské SAS patří k jedněm z nejlépe vycvičeným speciálním jednotkám světa. Podrobnosti jejich operací se dostanou na veřejnost zřídka, ale většinou stojí za to.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Několik let se vojáci několika západních států snažili bojovat proti teroristické organizaci Islámský stát, která působila v Sýrii a Iráku. Většinou se spoléhali na bombardování nebo podporovali místní bojovníky. Samotných vojáků sem země vyslaly jen omezený počet. Většinou se jednalo o příslušníky speciálních jednotek. Před nedávnem vyšel najevo příběh, který souvisí s činnosti britské SAS v oblasti.

ISIS zajatcům podřezával krk

Týká se jednoho z elitních odstřelovačů SAS. Tomu se dostala do dostřelu skupina členů ISIS. Jednalo se o jakousi třídu, kde jeden zkušený bojovník učil dvě desítky nových rekrutů, jak podřezávat krk zajatcům. Jde o častý způsob popravy, kterou ISIS vykonával. Dokonce tak podřízli i několik občanů západních států. Popravy natáčeli na videa a pak je zveřejňovali. To sloužilo nejen k vyvolání strachu, ale i rekrutování nových bojovníků.

IWI DAN ..338 Bolt Action Sniper Rifle

Zveřejnil(a) Las Mejores Armas De El Mundo dne Úterý 4. dubna 2017

Třída i s vyučujícím se ocitla ve vzdálenosti asi jednoho kilometrů od britského odstřelovače. Ten nezaváhal a vyučujícímu provrtal hlavu. Použil k tomu izraelskou odstřelovačskou pušku IWI DAN s náboji ráže .338. Ty jsou navržené tak, aby se při průniku do lidského těla zdeformovaly a napáchaly velkou škodu. Podle popisu události to vypadalo tak, že učitel stál a v jednom okamžiku mu pukla hlava. Rekruti prý v panice utekli a většina z nich se k ISIS nikdy nevrátila.

Speciální jednotky byly potřeba

Operace speciálních jednotek proti militantům Islámského státu prý byly velmi účinné. Problémem bylo, že ISIS si osvojil taktiku skrývání se v systémech tunelů. V nich byli bojovníci v bezpečí před leteckými nálety, protože bylo velmi obtížné vypátrat, kde se skrývají. Speciální jednotky se ale mohly přiblížit na krátkou vzdálenost a likvidovat třeba vybrané vysoce postavené velitele.

Zveřejnil(a) Special Air Service dne Pátek 26. ledna 2018

Členové SAS údajně vymysleli řadu taktik, jak dostat bojovníky ISIS z jejich úkrytů a pak je v boji zlikvidovat. Jednou z možností bylo používání figurín oblečených jako důstojník. Tu nastražili tak, aby ji spatřili místní a ti pak běželi informovat ISIS. Bojovníci se k místu s figurínou přiblížili a speciálové z SAS je ze zálohy, například s pomocí odstřelovačů, snadno zlikvidovali.

Jak velké zásluhy na porážce Islámského státu mají speciální jednotky?

Zdroj: Wearethemighty

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě