Americké ministerstvo obrany bude prošetřovat zprávy o UFO, i když ne hlavně kvůli mimozemšťanům

I ozbrojené síly zaznamenávají po světě úkazy, které se nikdy nepodařilo řádně vysvětlit. Mnozí lidé to považují za důkaz přítomnosti mimozemšťanů u planety Země.

i Zdroj fotografie: Uživatel Freak of Jesus / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Americké ministerstvo obrany zřizuje úřad, který se mimo jiné bude zabývat fenomény UFO. Oficiálně to v červenci oznámil sám Pentagon. Pokud se ale někteří milovníci různých teorií o sledování země mimozemšťany radují, zas tak velkou radost by mít neměli. Úřad by měl zkoumat všechny zaznamenané jevy nebo technologie ve vzdušném prostoru a pokoušet se je objasnit. A především zjistit, zda se nejedená o nějakou neznámou technologii amerických soupeřů.

Technologie, které USA nemají

Výzkum by se měl týkat nevysvětlitelných objektů, jež se objeví v blízkosti vojenských základen nebo jiných zájmových oblastí. Armádní specialisté by se měli snažit přijít na to, o co se jedná. Zajímá je především to, zda se nejedná o lidskou technologii, která by například mohla sloužit ke špionáži a kterou Spojené státy dosud nedisponují. To ale samozřejmě neznamená, že pokud by se jednalo o mimozemšťany, bylo by vše uloženo k ledu.

Současný úřad není první, který se o něco podobného pokouší. V roce 1952 vznikl slavný projekt Blue book (Modrá kniha), jenž se snažil různá hlášení o UFO, tedy neidentifikovatelných létajících objektech, objasnit. Fungoval až do roku 1970. Došel k závěru, že naprostou většinu hlášení lze smysluplně vysvětlit a jedná se o přírodní jevy. Naopak mnozí kritici namítali, že projekt sloužil pouze k tomu, aby hlášení o mimozemšťanech a dalších úkazech pouze zpochybňoval a zametal pod koberec.

Kolem UFO a mimozemšťanů existuje mnoho teorií a událostí. Opravdová ufománie dle všeho odstartovala v roce 1947, kdy byl v Roswellu v Novém Mexiku nalezen havarovaný podivný předmět a lidé předtím měli vidět na obloze létající neidentifikovatelné objekty. Armáda 8. července vydala zprávu o havárii létajícího talíře, ale o den později ji odvolala a tvrdí, že šlo o meteorologický balon. Část veřejnosti ale tvrzení nevěří a domnívá se, že americká administrativa něco tají.

O UFO jednali i zákonodárci

Faktem zůstává, že i letci amerického letectva, námořnictva a námořní pěchoty na svých misích opakovaně zaznamenali, a dokonce nafilmovali jevy, které si nedokázali vysvětlit. Před lety události prošetřovalo například námořnictvo, ale k žádnému důkazu mimozemšťanů nedospělo. Před několika lety unikly na sociální sítě i záběry záhadným objektů zaznamenaných vojenským letectvem. Letos o některých záběrech pořízených letci ozbrojených sil oficiálně jednali i američtí zákonodárci.

Jedna z podobných událostí se měla odehrát i nad územím České republiky, respektive Československa. Jde o incident nad Vranovskou přehradou, při kterém údajně vrtulník 51. vrtulníkového pluku 12. července 1987 pronásledoval záhadný objekt. Měl černou barvu a byl doutníkového tvaru. Osádka měla dostat pokyn, aby ho sestřelila, ale to se nepodařilo, protože předmět neobvyklým způsobem měnil směr. Nakonec zmizel. Všechny oficiální záznamy o události měly být údajně zničeny a o všem se ví jen z ústního podání některých účastníků.

K jakým výsledkům podle vás dospěje americký úřad?

Zdroj: TechInsider
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
Letní dovolená se letos Čechům prodraží. Ceny pohonných hmot jdou totiž opět nahoru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I obyčejné oregano má co nabídnout, má antibakteriální a protizánětlivé účinky
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru