Americké ministerstvo obrany bude prošetřovat zprávy o UFO, i když ne hlavně kvůli mimozemšťanům

I ozbrojené síly zaznamenávají po světě úkazy, které se nikdy nepodařilo řádně vysvětlit. Mnozí lidé to považují za důkaz přítomnosti mimozemšťanů u planety Země.

i Zdroj fotografie: Uživatel Freak of Jesus / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Americké ministerstvo obrany zřizuje úřad, který se mimo jiné bude zabývat fenomény UFO. Oficiálně to v červenci oznámil sám Pentagon. Pokud se ale někteří milovníci různých teorií o sledování země mimozemšťany radují, zas tak velkou radost by mít neměli. Úřad by měl zkoumat všechny zaznamenané jevy nebo technologie ve vzdušném prostoru a pokoušet se je objasnit. A především zjistit, zda se nejedená o nějakou neznámou technologii amerických soupeřů.

Technologie, které USA nemají

Výzkum by se měl týkat nevysvětlitelných objektů, jež se objeví v blízkosti vojenských základen nebo jiných zájmových oblastí. Armádní specialisté by se měli snažit přijít na to, o co se jedná. Zajímá je především to, zda se nejedná o lidskou technologii, která by například mohla sloužit ke špionáži a kterou Spojené státy dosud nedisponují. To ale samozřejmě neznamená, že pokud by se jednalo o mimozemšťany, bylo by vše uloženo k ledu.

Současný úřad není první, který se o něco podobného pokouší. V roce 1952 vznikl slavný projekt Blue book (Modrá kniha), jenž se snažil různá hlášení o UFO, tedy neidentifikovatelných létajících objektech, objasnit. Fungoval až do roku 1970. Došel k závěru, že naprostou většinu hlášení lze smysluplně vysvětlit a jedná se o přírodní jevy. Naopak mnozí kritici namítali, že projekt sloužil pouze k tomu, aby hlášení o mimozemšťanech a dalších úkazech pouze zpochybňoval a zametal pod koberec.

Kolem UFO a mimozemšťanů existuje mnoho teorií a událostí. Opravdová ufománie dle všeho odstartovala v roce 1947, kdy byl v Roswellu v Novém Mexiku nalezen havarovaný podivný předmět a lidé předtím měli vidět na obloze létající neidentifikovatelné objekty. Armáda 8. července vydala zprávu o havárii létajícího talíře, ale o den později ji odvolala a tvrdí, že šlo o meteorologický balon. Část veřejnosti ale tvrzení nevěří a domnívá se, že americká administrativa něco tají.

O UFO jednali i zákonodárci

Faktem zůstává, že i letci amerického letectva, námořnictva a námořní pěchoty na svých misích opakovaně zaznamenali, a dokonce nafilmovali jevy, které si nedokázali vysvětlit. Před lety události prošetřovalo například námořnictvo, ale k žádnému důkazu mimozemšťanů nedospělo. Před několika lety unikly na sociální sítě i záběry záhadným objektů zaznamenaných vojenským letectvem. Letos o některých záběrech pořízených letci ozbrojených sil oficiálně jednali i američtí zákonodárci.

Jedna z podobných událostí se měla odehrát i nad územím České republiky, respektive Československa. Jde o incident nad Vranovskou přehradou, při kterém údajně vrtulník 51. vrtulníkového pluku 12. července 1987 pronásledoval záhadný objekt. Měl černou barvu a byl doutníkového tvaru. Osádka měla dostat pokyn, aby ho sestřelila, ale to se nepodařilo, protože předmět neobvyklým způsobem měnil směr. Nakonec zmizel. Všechny oficiální záznamy o události měly být údajně zničeny a o všem se ví jen z ústního podání některých účastníků.

K jakým výsledkům podle vás dospěje americký úřad?

Zdroj: TechInsider
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články