Konečně potvrzené UFO? Autentický záběr ukazuje neznámý předmět, pravost potvrdilo americké námořnictvo

Nemá se jednat o další z mnoha videí, co potvrzují UFO, ale o reálné záběry pořízené pilotem stíhacího letounu. Místo úkazu dokonce podléhá vyšetřování.

UFO Tic Tac i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ozbrojené síly a vlády jsou většinou těmi, kdo nějakou existenci UFO a dalších nevysvětlitelných úkazů zpochybňují a snaží se je vědecky vysvětlit. Ale existují i úkazy, které zpozoroval a natočil sám vojenský personál; a rozhodně se nemůže jednat o nějaké falsum. Jedním z nich je jev, kterého byla svědkem posádka námořního stíhacího letounu a zachytila ho palubními přístroji. Dnes je tato událost známá jako incident Tic Tac.

Radar zaznamenal nezvyklý objekt (UFO)

Celou událost zaznamenala posádka stíhacího letounu F/A-18 Hornet, který patří pod křídla letadlové lodi USS Nimitz. V listopadu 2004 se David Fravor a Alex Dietrich účastnili rutinní výcvikové mise poblíž pobřeží Kalifornie. Byli ale požádání, aby se podívali na nahlášený radarový obraz z jiného vojenského plavidla. Už ten se totiž zdál velmi podivný, jelikož se zaznamenaný předmět pohyboval nevysvětlitelným způsobem.

Piloti tvrdí, že si po příletu nejprve všimli velmi zvláštního vlnění na hladině moře a následně zaznamenali, že se v místě pohybuje podivný předmět. Jeho délku odhadli asi na 12 metrů. Tvarem se podobal bonbonu Tic Tac, což nakonec celému incidentu dalo název. Pilotům se ho podařilo dokonce nafilmovat a námořnictvo potvrdilo, že záběry, které jsou dnes veřejnosti známé, jsou opravdu autentické.

Údajné UFO prošetřuje i Kongres

Podle pilotů objekt měnil směr a rychlost. Přitom na něm nebyly zaznamenané žádné řídící plochy, které by jeho počínání vysvětlovaly. Záběry incidentu jsou, spolu s dalšími, nyní předmětem vyšetřování amerického Kongresu. Což nasvědčuje tomu, že nešlo o nějaký americký vládní program. Kdyby ano, zřejmě by se záběry ani nedostaly na veřejnost a nebyl by důvod je vyšetřovat. A navíc nic nenasvědčuje, že by se jednalo o technologii nějaké jiné země (státu). Ale kdyby ano, nejspíše by jí mohla disponovat Čína, případně Rusko.

Ale zmínění piloti údajně nebyli jediní, kdo podobný úkaz zaznamenal. Už v 90. letech ho měl spatřit pilot CH-53 Sea Stallion. Ten se svým vrtulníkem vytahoval za pomoci potápěče z moře podvodní drony. Předmět, který on i potápěč viděli ve vodě, se prý ničemu nepodobal a rozhodně se nejednalo o ponorku. Zda se někdy podaří podobné úkazy objasnit a co za nimi stojí, zatím není jasné. Dočkat se můžeme překvapení, ale i fádního vysvětlení.

Co podle vás je nejpravděpodobnějším vysvětlením události Tic Tac?

Zdroj: Techinsider
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články