Riskoval, aby rozluštil pravdu Oblasti 51: i když mu fotky nechali, byla razie FBI spíše odplatou než hájením státní bezpečnosti

Záhadné vojenské zařízení, jehož existence byla desetiletí pečlivě utajovaná před veřejností, přitahuje pozornost. I proto je opředeno řadou teorií o mimozemšťanech.

Oblast 51, odhalení tajemství i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Agenti amerického letectva a FBI provedli razii v domě muže, který provozuje webovou stránku věnovanou informacím o Oblasti 51. Vysoce utajované vládní zařízení je přitom opředeno nejrůznějšími mimozemskými konspiračními teoriemi. Na webu je zveřejněná pestrá paleta informací týkající se přísně střežené vojenské základny jako třeba komentovaná prohlídka zóny, panoramatické fotografie, záběry z dronů, zprávy o cvičeních nebo odkazy na rádiové frekvence.

Zadržený si stěžuje na zacházení

Provozovatelem webu Dreamland Resort, který byl založený v roce 1999, je Joerg Arnu. Podle něj ho agenti z ničeho neobvinili, ale při prohlídkách jeho domů v Las Vegas a ve městě nedaleko Oblasti 51 Rachelu mu zabavili laptop, telefony, záložní disky, fotoaparáty i dron. Zatím se marně dožaduje jejich navrácení. Arnu řekl, že on i celá komunita, která se o záhadnou lokalitu zajímá, podporují americkou armádu a chápou potřebu chránit tajemství v zájmu národní bezpečnosti.

Bývalý softwarový vývojář Arnu si v prohlášení zveřejněném na svých webových stránkách stěžuje na způsob jednání agentů, když ho zadrželi i s přítelkyní právě v domě v Rachelu. „Mou přítelkyni vyvedli na ulici bosou, jen ve spodním prádle a za přihlížení sousedů. Mě vyvedli ven spoutaného a jen v tričku a venku bylo pod bodem mrazu,“ napsal. Agenti mu pouze řekli, že se razie týká snímků na jeho webových stránkách. Oficiální místa to zatím nekomentovala.

Jezero Groom v Nevadě u Oblasti 51 iZdroj fotografie: Uživatel Ralf Roletschek / Creative Commons / CC BY 2.0

Tajemství Oblasti 51 odhaleno

Webové stránky, které se staly terčem pozornosti federálních úřadů, hned ve svém záhlaví tvrdí, že je „Tajemství Oblasti 51 odhaleno“. Jsou na nich zveřejněné také záběry dronů přelétávajících nad přísně střeženou zónou nebo satelitní snímky základny. V diskuzním fóru si uživatelé vyměňují poznatky o testovacích letech, neoficiálních tajných projektech, sdílejí fotografie nové techniky, včetně bezpilotního letounu Northrop Grumman RQ-180 stealth nebo také informace týkající se UFO.

Záhadná Oblast 51 přitahuje pozornost už jenom proto, že její existence byla dlouhou dobu před světem utajována.  Tento fakt podstatně přispěl k tomu, že se okamžitě začaly množit nejrůznější konspirační teorie o tom, co ukrývá. Většina se týkala technologií budoucnosti a zejména existence mimozemského života. Právě do Oblasti 51 měly být přepraveny trosky létajícího talíře, který spadl v Novém Mexiku, a podle teorií se tam odehrála i známá pitva mimozemšťana.

Létající talíř v horách iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejlépe střežené místo v USA

Základna, jejíž oficiální název je Air Force Flight Test Center, Detachment 3, se nachází v poušti poblíž vyschlého jezera Groom v jižní Nevadě asi 200 kilometrů od Las Vegas v oblasti americké letecké základny Nellis. Oficiálně toto místo až do roku 1994 vůbec neexistovalo. Původně tam probíhaly zkoušky špionážního letounu U-2, později také strojů Archangel-12, F-117 Nighthawk a SR-71 Blackbird. Oficiálně už tajnou základnou není, přesto jde o jedno z nejlépe střežených míst v USA. Fotografie Oblasti 51 jsou dostupné přímo na webu Dreamland Resort.

Pokusů o odhalení tajemství Oblasti 51 bylo přemnoho

Co všechno se může v Oblasti 51 skrývat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články