Srážka japonské ponorky a nákladního plavidla si vyžádala tři zraněné

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

V pondělí 8. února 2020 se poblíž japonského ostrova Šikoku srazila japonská ponorka s nákladním plavidlem. Po srážce zůstali v ponorce tři zranění. Nákladní plavidlo zůstalo nepoškozené. Událost připomíná katastrofu z roku 2001.

Podle japonského ministerstva srážce japonské ponorky Sórjú SS-501 a nákladního plavidla s označením Oceam Artemis nešlo zabránit. V momentě objevení rizika bylo již pozdě na vyhnutí se námořnímu plavidlu. Ke srážce přitom došlo během vynoření ponorky na hladinu. Japonské ministerstvo nad celou událostí vyjádřilo lítost.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Srážka se neobešla bez zraněných

Ponorka je schopna další plavby

Ponorka o délce 84 metrů se v místě nacházela z důvodů vojenského cvičení. Nákladní plavidlo přitom sledovalo svůj běžný kurs. Ocean Artemis přitom patří k běžným kontejnerovým plavidlům. Během srážky končilo svoji několikadenní plavbu z čínského přístavu do japonské Osaky.

Při srážce ponorky s nákladním plavidlem došlo k poškození ponorky. V důsledku srážky se poškodila věž ponorky a  komunikační vybavení. Po srážce ponorka pokračovala dál v plavbě, nebyla ale schopná ponoru. Nákladní plavidlo zůstalo nepoškozené a pokračovalo ve své plavbě.

Sórjů SS-501 patří ke stejnojmenné třídě ponorek japonského námořnictva. Jedná se o největší japonské ponorky postavené od 2. světové války. V současnosti má Japonsko ve své flotile 11 ponorek stejné třídy, 12. ponorku Tórjú SS-512 dostane během letošního roku.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Ponorka mohla dále plout

Srážka připomíná událost z roku 2001

Událost připomíná katastrofickou srážku americké ponorky USS Greenville ze třídy Los Angeles s japonským traulerem. Japonské plavidlo sloužila jako cvičební loď. Ke srážce došlo 9. února 2021 poblíž havajského ostrova Oahu.

Při srážce japonského trauleru s americkou ponorkou došlo k potopení japonského plavidla. Posádka japonské lodi čítala 35 členů, z nichž 9 utonulo. Jednalo se o 3 členy posádky, 4 středoškolské studenty a 2 učitele.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
Události247.cz
Události247.cz
NATO vstupuje do války, zní z Kremlu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Používat protilodní střely Ch-22 na pozemní cíle je zrůdnost, osádka bombardéru nikdy neví, co vlastně může trefit
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 jednoduché triky, díky kterým usnete jako miminko: Od vlnového cvičení až po osvědčenou jógovou pozici pro uvolnění těla
adbz.cz
adbz.cz
Psí strach z vysavače se může stupňovat: Jak ho to odnaučit dřív, než ztratí důvěru ke svému majiteli