Smrtonosná past jako vánoční film? Máme pro vás nepopiratelné důvody, proč letos o svátcích nesmíte tento film zmeškat

Vánočních filmů jsou mraky, ale existují i takové, o kterých by nikdo neřekl, že je může zařadit mezi oblíbený vánoční žánr.

Smrtonosná zbraň i Zdroj fotografie: Daiki Tomidokoro / flickr / Public Domain
i Zdroj fotografie: Uživatel Jim / flickr / Public Domain
i Zdroj fotografie: Dainel Sempértegui / Creative Commons / CC BY NC ND
i Zdroj fotografie: Elliott Brown / Creative Commons / CC BY
Další 0 fotografie
                   

Filmy bez vánoční hudby jednoduše nefungují a Smrtonosná past z roku 1988 je film, o kterém by moc lidí neřeklo, že patří mezi oblíbené vánoční filmy, ale opravdu patří. Jeden z důvodu tohoto přesvědčení je fakt, že v něm můžeme zaslechnout různé vánoční písně, jako je Let It Snow od Vaughna Moorea a Winter Wonderland Od Felixe Bernarda a Dicka Smithe. A zatímco ve filmu řidič limuzíny čeká na Argyle, poslouchá u toho Christmas in Hollis od Run-DMC.

Čas na zázraky

Když si to rozebereme, tak hollyina společnost každý rok přes Vánoce pořádá večírek na štědrý den. V tu samou dobu je Hans Gruber a jeho kumpáni odvedou jako rukojmí. Gruber dokonce pronesl větu „Jsou Vánoce, Theo. Čas na zázraky.“ Když se McClaneovi do ruky dostane HK94 (doopravdy jen upravená tak, aby vypadala jako MP5), napíše na tělo teroristovi, kterému vzal zbraň „Teď mám kulomet, Ho Ho Ho“.

Bruce Willis iZdroj fotografie: Uživatel Jim / flickr / Public Domain

Film je natočen podle knihy Nic netrvá věčně od Rodericka Thorpa, ta se také odehrává na štědrý den. Dokonce i scénárista filmu jménem Steven de Souza, také potvrdil, že smrtonosná past patří mezi jedny z akčních vánočních filmů. Ale nemůžeme polemizovat s autorovým záměrem.

Nejlepší akční vánoční film

Pokud vás samotný film nepřesvědčil, že je určen pro Vánoce, existují další důvody, proč si myslet, že tento film patří do vánočního žánru. Film má i pokračování, a to smrtonosnou past 2 z roku 1990 s také vánoční tématikou. Do filmu je přidáno více sněhu, hlavně pro sledující, kteří si stěžovali na jeho nedostatek v prvním díle.

Bruce Willis se zbraní iZdroj fotografie: Dainel Sempértegui / Creative Commons / CC BY NC ND

Je toho však mnohem více. Existuje vánoční pohádka pro malé děti, která se jim čte před spaním. Díky této knize se dozvědí i více o hrdinovi Johnu McClaneovi. Kniha se jmenuje A Die Christmas: The Illustrated Holiday Classic a napsal ji Doogie Hornera. Určitě se tak děti budou dožadovat opětovného čtení.

Film, který se nikdy neokouká

Každý správný vánoční film by mělo být možné vždy s chutí zhlédnout o Vánocích, aniž by se okoukal. Smrtonosná past vás pravděpodobně neomrzí nikdy. Většina lidí zná oblíbené hlášky z tohoto filmu, aniž by jej dokonce viděla. Na zhlédnutí Smrtonosné pasti není nikdy špatná doba, ale o Vánoční čas je na něj nejlepší.

Bruce Willis iZdroj fotografie: Elliott Brown / Creative Commons / CC BY

Pokud jste film neviděli, určitě stojí za zhlédnutí. Smrtonosná past je skvělý film nabitý akcí a adrenalinovými scénami, který potěší nejednoho fandu akčních bijáků. Jeho geniální scénář, skvělé herecké výkony a nemálo vánočních prvků z filmu dělají skvělý snímek pro sledování během vánočních svátků.

A jak se Smrtonosná past líbila vám?

Zdroj: WEARETHEMIGHTY

Galerie

Další 0 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články