Důkladná příprava je klíčem, jak přežít výcvikový tábor americké armády

Zvládnout požadavky pro přijetí do amerického výcvikového tábora může být pro mnohé oříšek. Zde jsou typy a rady, které by měl každý zájemce následovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Časté dotazy právě přicházejí ještě od školáků, kteří se rozmýšlí, jakým směrem se v životě vydat a čím si splnit svůj americký sen. Chtějí vědět především rady, které jim pomohou se zvýšení vytrvalosti a fyzickou zdatností. Pro nejlepší výsledky je třeba si celý trénink rozdělit do různých částí, jejichž kombinací vlastně trénujete na daný test. Nebudeme se bavit o úplně základním testu PFT, ten je zásadou pro samotný vstup do výcvikového tábora. Ale pro armádu, námořnictvo, letectvo a pobřežní stráž se bude test fyzické zdatnosti skládat z:

Kliky

Správná technika dělání kliku je klíčem k jejich většímu množství za co nejmenší čas. Umístění rukou byste měli držet o trošku více než je šíře ramen. Pokud bude širší, zabírají vám především prsa a čím více užší umístění bude, tím více zabírá triceps. Neměli byste jít moc hluboko, stačí aby vám dal někdo pěst na zem, které se budete dotýkat hrudníkem, je to okolo pěti centimetrů nad podlahou. Pro nejlepší výsledky dělejte kliky bez přestávky a následně se protahujte. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sklapovačky

Při tomto cviku vás bude dohlížející držet za nohy, zatímco vy budete ležet na zádech s pokrčenými koleny a za co nejkratší čas se budete muset dotýkat vašich kolen lokty. Neklesejte však zpátky pomalu, jelikož vám to ubírá mnoho energie. Protože veliká většina lidí vyhoří na prvních třiceti sklapovačkách, které udělá během třiceti sekund a poté nemá v následující minutě a půl sílu na další, je nejlepší způsob nastavit si tempo na 20 sklapovaček během třiceti sekund a konzistentně pokračovat v tomto směru. Můžete se dostat tak na skvělých 80 za dvě minuty bez velikého úsilí. 

Běh na jednu a půl nebo dvě míle 

Běh je další stimulační cvičení, které vyžaduje trénink až pět nebo šest dní v týdnu, aby jste se stali nadprůměrným běžcem. Pro běh na dvě míle však bude stačit konzistentní trénink třikrát do týdne a výsledky přijdou sami. Základní složkou běhu je dýchání, nádech na dvě stopy, výdech na dvě stopy a správný odpich nohou a držení rukou hraje také velikou roli. Pokud se však jedná o vstup do armády či námořní pěchoty, zde se běhá v kanadách a to si vyžaduje mnohem silnější trénink.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přítahy

Přítahy jsou to nejtěžší, musíte totiž použít vrchní část vašeho těla a to zejména sílu v rukou, bicepsu a zadních svalů. Správné přitažení vyžaduje, aby vaše dlaně byly chycené trošku dále než je šířka ramen. Pak vytáhněte bradu nad tyč a jednoduše spusťte zpět do výchozí polohy s rovnými pažemi a uvolněnými bicepsy. Zde je opravdu nutné trénovat nejméně čtyřikrát do týdne, postupem času jistě budete sílit a dělat jich více.

Zdroj: Military

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články