Jak opravit rychle a snadno prasklou duši u kola? Postačí běžná tráva v okolí aneb Osvědčený trik našich prarodičů

Buďte připraveni na vše a naučte se, jak opravit píchlou duši kola tak, abyste dojeli bezpečně domů. Postačí vám k tomu pouhá tráva.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jestli patříte mezi „šťastlivce“, kteří píchnou pokaždé, když vyjedou s kolem ven, tento trik pravděpodobně nepoužijete. Dá se totiž předpokládat, že s sebou nosíte sadu na opravu kola včetně náhradní duše i pumpičky. Ovšem pokud jezdíte bez nehod, je možné, že pumpičku, lepicí sadu nebo náhradní duši v batohu nemáte. Přečtěte si nouzový způsob, jak se dostat v sedle kola domů osudu navzdory.

Když kolo píchnete

V případě píchnutí/proražení duše máte dvě možnosti, jak vzniklou situaci vyřešit. Duši můžete zalepit, nebo vyměnit. Na výměnu potřebujete duši náhradní, montpáky a pumpičku. Pro zalepení potřebujete sadu na lepení a také pumpičku a montpáky. Pokud nic z toho po ruce nemáte, mohlo by se zdát, že jste nahraní a kolo si domů tak maximálně odnesete na rameni.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Píchlé kolo je nepříjemnost, která může bez možnosti opravy znamenat problém

Existuje ale způsob, jak domů můžete dojet i bez obvyklého řešení situace. Jednoduše použijete trávu, kterou můžete nalézt prakticky všude kolem sebe. V tomto bodě by bylo dobré zdůraznit, že se jedná opravdu o nouzové řešení, kdy nemáte jinou možnost, jak kolo opravit. Určitě bychom nedoporučovali, abyste tento postup začali využívat k opravám kol pravidelně. Kolem s tímto způsobem dojedete, ale není to pohodlné ani optimální řešení.

Tráva v duši

Na tomto řešení není nic těžkého. Nejprve musíte uvolnit plášť kola. To provedete tak, že patku pláště zamáčknete do ráfku. Tím se plášť „odlepí“ a vy máte přístup k duši. Duši na několika místech proděravte a do těchto děr začněte cpát trávu. Tímto způsobem budete postupovat po celém obvodu opravovaného kola. Snažte se do duše nacpat tolik trávy, kolik je to jen možné – tráva uléhá.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Mezi duši a ráfek napěchujte dostatečné množství trávy, která bude suplovat tlak, jenž v duši chybí

Až budete mít pocit, že je kolo dostatečně vycpané, zkuste jeho tvrdost porovnat s tvrdostí nepoškozeného kola. Pokud budete mít při porovnání pocit, že je (velmi) měkké, budete muset trávu přidat. Takováto „oprava“ silničního kola trvá přibližně půl hodiny, než je na něm vůbec možné jet. Máte-li tedy kolo horské nebo nějaké širší, může se vám celá akce dosti protáhnout.

Zdroj: Skilled Survival

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články