Jak rychle a spolehlivě rozdělat oheň bez použití podpalovače? Stačí mít po ruce dětské voskovky, či kukuřičné lupínky

Jednoduché triky, které vám mohou zachránit život při boji o přežití. Existuje řada různých způsobů jak rozdělat oheň v nouzi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vyšla spousta knih, ve kterých je celá řada rad pro přežití. Pokud se však dostanete do zmiňované situace, závisí váš život především na kreativním úsilí, rychlém myšlení a jednání. Nedá se přesně popsat, jak se chovat v jednotlivých případech, protože situace je vždy trochu jiná. Je tedy nutné improvizovat, přizpůsobit se a vymýšlet. Musíte pracovat za pochodu a využít všechno, co máte po ruce.

Rozdělání ohně pomocí kukuřičných chipsů

Pokud potřebujete nutně zapálit oheň a nemáte papír ani žádný podpalovač, využijte kukuřičné chipsy. Pro zapálení budou fungovat jakékoli lupínky z kukuřice, protože se rychle vznítí. Musíte však mít na mysli, že se pomocí nich dá rozdělat menší oheň. Není dobrý nápad s nimi zkoušet zapálit větší kusy dřeva, ale s trochou trpělivosti se dá oheň postupně rozšiřovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Alkoholické tampony jako podpalovač

Alkohol je známý svou hořlavostí. Jednoduše pomocí něj založíte i větší oheň během několika málo minut. Využít můžete buď vatové tamponky, které si sami namočíte do nějakého alkoholu, nebo například nějaké čistící vlhčené ubrousky, které obsahují alkohol. Bavlna navíc udrží plamen dostatečně dlouho, aby se oheň potřebně rozhořel.

Rozdělání ohně pomocí tužkové baterie a alobalu

Dalším jednoduchým, ale účinným trikem, jak spolehlivě a rychle rozdělat oheň je kombinace tužkové baterie a proužku alobalu. Vezměte pásek alobalu, a dejte ji na jeden konec baterie. Druhý konec dejte na druhou stranu akumulátoru. Během několika málo sekund dojde ke vzplanutí alobalové folie, což vám umožní zapálit oheň. Pomocí tohoto způsobu můžete v kombinaci s výše uvedenými triky jednoduše a rychle založit oheň. Pásek alobalu se dá nahradit kouskem drátu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozdělání ohně pomocí autobaterie, tužky a startovacích kabelů

Pokud máte v tíživé situaci přístup k těmto třem věcem a potřebujete nutně založit oheň, máte vyhráno. Postup je velmi jednoduchý. Stačí vzít obyčejnou tužku a nožem ji podélně ostrouhat tak, aby byla vidět po celé délce tuha. Poté stačí už jenom zapojit startovací kabely na akumulátor a druhé konce na připravenou tužku. Po několika málo vteřinách dojde ke vzplanutí tužky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Voskovky na kreslení

Voskové pastelky jsou schopné fungovat podobně, jako svíčka s knotem. I když nevydrží hořet tak dlouho, v případě, že u sebe nemáte svíčky, jsou právě voskovky alternativním řešením. U zapalování si dejte pozor, aby vosk nestekl a nepopálil vás. Jedna vosková pastelka vydrží hořet přibližně 15 minut, což je dostatečný čas pro rozdělání většího ohně.

Zdroj: Skilled Survival

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články