Jak si zpestřit kempování? Jednoduché triky, které obstarají výživnou a teplou večeři

Při boji o přežití je nejdůležitější především jídlo. Existují jednoduché triky, pomocí kterých si budete schopni obstarat jídlo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý se někdy může dostat do nepříjemné situace, kdy je závislý jenom na tom, co umí. V nepříjemné situaci, kdy nemáte k dispozici jídlo ani střechu nad hlavou je nutné zachovat klid a zdravé myšlení. Jen to vám totiž zajistí úspěch a šanci na přežití na nějakém odlehlém místě mimo civilizaci.

Staré desky nebo kusy dřeva

Ze dřeva se dá vyrobit skoro všechno. Například z jedné staré desky nebo pevné větve stromu se dá vyrobit provizorní luk, pomocí kterého s trochou šikovností ulovíte něco na zub. Stačí si najít vhodnou větev nebo desku, kterou na obou koncích nožem trochu zúžíte. Dále je třeba udělat na každém konci zářez pro upevnění provazu. Pokud však nebudete mít k dispozici právě ten, můžete ho nahradit třeba něčím jiným, co naleznete v přírodě, například liánou. Pak už stačí provaz nebo liánu jenom dobře našponovat a vyrazit na lov.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě luku budete potřebovat pro úspěšný lov také šípy. Ty si jednoduše vyrobíte z tenkých, ale pevných větví. Aby byl šíp účinný, je nejlepší mu vyrobit nějakou kovovou špičku. Na tu se dá použít například obyčejná kuchyňská lžíce. Stačí nějakým způsobem oddělit tu část, kterou při jídle držíte v ruce, a upevnit ji na špičku šípu. Ke správnému vyvážení a směru letu šípu jsou také zapotřebí letky na jeho konci. Ty můžete vyrobit buď z obyčejné lepicí pásky, ptačího peří nebo třeba nějakých pevnějších listů.

Kopí pro lov ryb

Lžíce se dá kromě šípu použít také pro výrobu kopí, které může být účinné především pro lov ryb. Stačí ji celou zbouchat do placatého tvaru. K tomu vám spolehlivě poslouží kámen nebo jiný tvrdý předmět. Následně stačí najít vhodnou dlouhou větev a upravenou lžíci upevnit na její špičku. K tomu můžete využít buď zubní niť, plastové stahovací pásky, provaz nebo liány, které určitě najdete v lese.

Mravenčí larvy

Mravenčí larvy obsahují vysoké množství bílkovin a jsou vhodným řešením potravy v krizových případech. Pokud se však budete snažit larvy vybírat z velkých mravenišť, budou si je mravenci zodpovědně hlídat a nebude to vůbec jednoduché. Můžete je však jednoduše přechytračit. Stačí vzít kousek nějaké plachty, kterou dáte k mraveništi a přehnete její okraj tak, aby udělal takovou malou skrýš. Pak stačí mraveniště rozhrábnout a mravenci začnou nosit larvy do bezpečí – právě do přichystané plachty, odkud si je pak jednoduše vyberete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Žáby jako potrava

Velká spousta lidí má vždy u sebe pinzetu. Ta je dobrá nejen na vytahování třísek, ale můžete pomocí ní také ulovit žáby, které představují úžasný zdroj potravy při boji o přežití. Stačí připevnit pinzetu na nějakou delší, ale pevnou větev a lov může začít. Špičky pinzety není třeba nijak ostřit, protože jsou dost ostré už tak. Musíte si však dát pozor na to, že pinzeta nemá protihroty, o které by se žába zachytila. Je tedy nutné ji bodnout, držet u země a chytit rukou, protože jinak by z pinzety vyklouzla.

Zdroj: Media Fireo

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články