Jednoduchý návod, jak si v případě ohrožení rozvázat ruce svázané stahovací páskou. Zvládne jej i úplný začátečník

V situaci, která je život ohrožující je nejdůležitější zachovat chladnou hlavu. V tomto příspěvku se tedy zaměříme zrovna na situaci, kdy máte ruce svázané stahovací páskou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Člověk nikdy neví, na co všechno může narazit, a jaké situace jej v životě čekají. Nikdy ale není na škodu, být připravený na cokoliv, co se může stát. V situaci, ve které vám hrozí nebezpečí je totiž velmi důležité zachovat chladnou hlavu a nepřestávat hledat řešení. V dnešním článku si proto představíme jednoduchý ale účinný návod, který vám může pomoct například při unesení, nebo jakékoliv podobné situaci.

Pouta, která nepustí

Stahovací páska patří mezi základní potřeby, které má doma většina lidí. Jejich využití mimo zahradu a základní kutilské úkony však může být také zcela odlišné díky tomu, že velmi pevně drží a lehce se utahují. Toho rádi využijí například únosci nebo jiní kriminálníci. Upevnění rukou je tak díky tomu pro potencionálního únosce velmi jednoduché.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Many black zip or cable ties bundled together on white

Blogger radí

Ať už se ke svázaným rukám dostanete v opravdovém ohrožení nebo třeba jen během nejrůznějších válečných her, důležité je se správně, a především rychle vysvobodit. Americký blogger, airsovtový hráč a nadšenec pro armádní záležitosti na svých sociálních sítích zveřejnil jednoduchý video návod, jak v takových situacích postupovat. Toto video už vidělo přes tisíc lidí a podpořili jej dokonce někteří vojáci přímo z povolání.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nejdůležitější na celém postupu je zachování klidu a chladné hlavy. Panika nikdy nikomu nepomohla a spíše vás přivede ještě do větších problémů. Nejjednodušší je samozřejmě taková pouta rozříznout něčím ostrým, například nožem nebo kouskem skla. Pokud však takové něco není zrovna po ruce, dá se to i jinak. V tomto návodu tedy stačí, když máte boty nebo jakékoliv oblečení, které obsahuje tkaničky. Tuto tkaničku musíte co nejrychleji dostat skrze pouta ze stahovací pásky a ty poté za pomocí opakovaného třecího pohybu jednoduše zlikvidujete.

Zdroj: American Survival

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články