Nouzová čutora aneb kondom má řadu využití. Takřka nic neváží a dokáže obsáhnout značné množství tekutiny

Při každém delším výletu je třeba myslet na dostatek vody. Co ale dělat, pokud jste o svou drahocennou lahev přišli? Jako nouzová nádoba na vodu se dá využít ledacos, někdy i předmět u kterého by vás napadlo zcela jiné využití. Třeba prezervativ.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Základní podmínkou každého úspěšného výletu je dostatek jídla a vody. S přenosem jídla nebývá problém, ale jak s sebou vzít dostatek vody? Plastové lahve zodpovědný turista do přírody nevyhodí, ale prázdné zabírají zbytečné místo v batohu. Navíc dost často ani nejde odhadnout, kolik vody vzít a kdy bude potřeba. Nabízí se nějaké řešení ? Samozřejmě, ale bude třeba použít velmi nestandartní nástroj. V kondomu jste vodu určitě ještě nepřenášeli!

Pánská ochrana jako nestandardní nádoba na vodu

Pokud odhodíte zkostnatělé myšlení, zjistíte, že prezervativ se pro alternativní nádobu na vodu skvěle hodí. Je extrémně skladný, takřka nic neváží, a dokáže obsáhnout značné množství tekutiny. Jedinou nevýhodou je relativní citlivost materiálu na protržení, ale je třeba mít na paměti, že se bavíme o provizorním řešení. V takovém případě klady jednoznačně převyšují zápory.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nejspíše není třeba obsáhlého návodu k využití této zajímavé metody přenosu vody. Do kondomu prostě nabereme tolik tekutiny, kolik se do něj vejde a následně dobře zauzlujeme. Jen pozor na poškození pánské ochrany. Stejně, jako při klasickém použití, i zde by mohlo mít protržení velmi nepříjemné a hlavně nechtěné následky.

Na co si dát pozor

Tato metoda je snadno použitelná. Jediné co je třeba mít na paměti, je případné ovlivnění chuti vody kondomem. Parfém a lubrikační film totiž chuť vody snadno zkazí, takže je dobré ji potom převařit, nebo prezervativ několikrát vypláchnout. Kondom samozřejmě neumisťujeme do blízkosti sálavého tepla.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak jsme si řekli, obyčejný prezervativ je skutečně multifunkčním nástrojem. Vyplatí se mít ho vždy při sobě. Jeden totiž nikdy neví, kdy se může hodit. Jsou situace, kdy se z něj může stát neocenitelný pomocník, nebo i rozdíl mezi životem a smrtí.

Zdroj: SkilledSurvival

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články