Naučte se usnout do 2 minut. Armádní trik, díky kterému vojáci spí i uprostřed válečného pole

Schopnost vojáka usnout, i když se právě nachází na bojišti, je velice důležitá. Americká armáda na to má svůj návod.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nedostatek spánku má zničující vliv na fyzickou i psychickou kondici člověka. Ten následně nemůže plně využívat svůj potenciál, dělá chyby při rozhodování apod. A to je právě to poslední, o co voják a jeho velitelé stojí. K tomu, aby byl voják schopen usnout i za velmi ztížených podmínek, se proto učí několika jednoduchým, ale účinným trikům.

Problémy s usínáním má významná část lidí

V roce 1981 vyšla ve Spojených státech kniha „Relax and Win“ od Lloyda Wintera. Určena byla sportovcům a dalším fyzicky aktivním lidem a poprvé představila koncept rychlého usínání. Ten pochází právě z armádního prostředí, ve kterém je dostatek odpočinku extrémně důležitý a podmínky pro něj jsou obzvláště těžké.

iZdroj fotografie: Pixabay

Postupy, které byly v knize popsány, ale od té doby využilo i mnoho lidí, kteří nemají s armádou nic společného. Problémy s usínáním a nespavostí má totiž nezanedbatelná část populace a potíže, které jim to následně způsobuje v pracovním i osobním životě, rovněž nelze brát na lehkou váhu.

Jak rychle usnout po armádním způsobu?

Jak zní tedy rada armádních odborníků pro rychlé usnutí? Lehněte si na záda a můžete se pustit do jejich zkoušení. Prvním krokem bude uvolnění obličejových svalů, a to těch okolo očí, čelistí, a dokonce i jazyka. Ruce si dejte podél těla co nejníže a rovněž je uvolněte stejně jako všechny další části těla. Zhluboka dýchejte.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nohu můžete pokrčit, ruku zvednout. Vždy však volte takovou polohu, aby vaše svaly byly maximálně uvolněny. Nyní přichází druhá fáze, kterou je maximální uvolnění mysli. To se samozřejmě snáze řekne, než udělá. Doporučováno je představovat si nějakou klidnou scenérii, např. plavbu v kánoi pod modrým nebem apod. Pomoci může i obligátní „počítání oveček“.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články