Vojenské triky, které vám usnadní běžný život. Už nikdy nebudete muset řešit krčení košile

V armádě se používá velká spousta triků, které několikanásobně ulehčí některé situace. Dají se však s přehledem použít i v běžném životě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vojáci mají v armádě přísný a disciplinovaný režim. Musí udržovat pořádek, dodržovat večerku a mnoho dalšího. Během své služby se však také naučí spoustu vychytávek, které jim usnadní některou práci. Velkou výhodou je i to, že mnoho z těchto triků se dá velmi účinně využít i v běžném civilním životě.

Jak dotáhnout vzhled bot k dokonalosti

Při mytí a leštění bot jsou nejproblematičtějšími místy pata a špička. Právě těchto částí si každý všimne na první pohled, a tak je důležité, aby byly čisté a lesklé. Armáda má pro dosažení dokonalého vzhledu jednoduchý trik, na který vám postačí pouze obyčejná vata. Stačí vzít vatový tampon, namočit jej do vody, vymačkat a poté trochu vyleštit povrch bot. Následně naneste leštidlo na špičku a patu. Pomalými krouživými pohyby tyto části vyleštíte až k dokonalosti. Buďte trpěliví a výsledek se dostaví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak nejlépe poskládat tričko

Armáda má jednoduchý trik, pomocí něhož jednoduše poskládáte tričko. To se navíc nepokrčí a zabere podstatně méně místa. Stačí jej položit na rovný povrch, přibližně o 10 cm přeložit z obou stran a odspodu začít rolovat. Je důležité rolovat tričko tak, aby bylo stále napnuté a nevznikaly záhyby, které by následně způsobily jeho pokrčení. Tento způsob se hodí při balení věcí do kufru, kde je k dobru každé místo navíc.

Kofeinová žvýkačka

Většina veteránů armády přiznala, že kofein jim v mnoha případech pomáhal zůstat vzhůru. Z toho důvodu se začaly vyrábět žvýkačky s obsahem kofeinu. Vojáci je pak žvýkají a postupně tak dostávají do těla kofein, který je udrží ve větší bdělosti. Jsou navíc k tělu šetrnější než káva, která dává zbytečně velké množství těchto látek a navíc jednorázově. Jedna žvýkačka má přibližně 100 mg kofeinu, zatímco velká káva asi 250 mg. Kromě toho mají žvýkačky tu výhodu, že zvyšují duševní výkonnost.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vodotěsné obaly z kondomů

V armádě se mimo jiné využívají také běžně dostupné pomůcky. Jedná se například o kondomy, které se dají využít pro vyrobení voděodolného pouzdra. Stačí z jedné strany navléknout kondom třeba na telefon, uvázat uzel a následně jej ještě pro jistotu zalepit lepidlem na neopren. Kondom je v tomto daleko lepší než například igelitový sáček. Lépe totiž přilne ke zvolené věci a navíc také lépe těsní. Je rovněž důležité použít obyčejný kondom bez lubrikačního gelu a barev.

Jak zabránit krčení košile těsně nad pasem

Většina košil má tendenci se krčit v pase. Přestože hned po upravení a zastrčení do kalhot je úhledná, po chvíli už je tomu jinak. Její pokrčený spodek se totiž z kalhot povytáhne a působí ne příliš dobrým dojmem. Existuje však jeden vojenský trik, který se s tímto problémem dokáže spolehlivě vypořádat. Stačí udělat jednu jednoduchou věc. Před zastrčením spodní části košile do kalhot je důležité ji na boku přehnout. Zůstane tak více upnutá na tělo a nebude se povytahovat a vytvářet nevkusný efekt.

Zdroj: Lifehacker

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články